Зустріч «Рамштайн»: генсек НАТО назвав три завдання для учасників
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте назвав три завдання для учасників зустрічі «Рамштайн»: надати Україні все необхідне для перемоги у боротьбі проти агресії РФ, розподілити навантаження між країнами-союзницями і відповісти на глобальні виклики.
Про це він заявив перед початком зустрічі Контактної групи з питань оборони України, після прибуття на авіабазу у Німеччині, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Дуже добре, що ми маємо сьогодні цю зустріч у Рамштайні. Перш за все, ми маємо зробити все можливе, щоб Україна отримала все, чого потребує, у вимірі тренування й обладнання, щоб продовжувати боротьбу та перемогти у цій боротьбі, яка розпочалася у лютому 2022 року після масованого та неспровокованого вторгнення Росії в Україну. Друге, чому важливо бути, — тому що все це про розподіл навантаження, про те, що ми всі разом у цій справі, всі країни, які представлені тут сьогодні», — зазначив Рютте.
Він нагадав, що країна-господарка зустрічі, Німеччина, з початку повномасштабного військового вторгнення Росії надала Україні військове обладнання та тренування на суму близько 30 мільярдів євро. Розподіл такого навантаження, що пов’язане з продовженням допомоги Україні, за словами керівника Альянсу, буде в центрі сьогоднішнього обговорення в Рамштайні.
Третя причина зустрічі у Німеччині, наголосив Рютте, полягає у необхідності спільної відповіді на геополітичні виклики, що були спричинені російською війною проти України.
«Коли ми говоримо про Україну, це не лише про Україну. Ми бачили, що 13 людей загинули вчора у Запоріжжі, безневинні цивільні люди, які не брали участі у війні, але були уражені російською атакою проти цього міста. Росія, безумовно, намагається захопити Україну, але це також має глобальний контекст. У цьому глобальному контексті ми маємо привести Україну в якомога кращу позицію, щоб одного дня, коли переговори з вирішення цього конфлікту розпочнуться за ініціативою України, вона могла це зробити», — зазначив генсек НАТО.
Він зауважив, що за підсумками цих переговорів важливо переконатися, що досягнута угода буде доброю. Адже якщо такої доброї угоди не буде досягнуто, за цим уважно спостерігатимуть у Китаї, в Північній Кореї, в Ірані, в Росії та в усьому світі.
Саме тому, наголосив Рютте, настільки важливо, щоб Україна була у найсильнішій позиції. Адже ставкою у цих майбутніх переговорах є саме геополітичний контекст.
«Є ще одна причина, яка зібрала нас всіх разом сьогодні. Це – віддати шану американському лідерству. Я аплодую секретарю (міністру оборони США — ред.) Остіну за все, що він зробив за цей час», — додав керівник НАТО.
Як повідомлялося, сьогодні на німецькій авіабазі «Рамштайн» під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна відбувається 25-те засідання Контактної групи з питань оборони України, участь у якому беруть урядовці більше 50 країн.
У зустрічі бере участь Президент України Володимир Зеленський.