Звернення Зеленського мало колосальний ефект у Південній Кореї — посол
Звернення Президента України Володимира Зеленського до парламенту Республіки Корея мало колосальний ефект у цій країні.
Про це в ефірі українських телеканалів сказав посол України у Республіці Корея Дмитро Пономаренко, передає кореспондент Укрінформу.
«Президент звернувся до парламенту Південної Кореї вчора, і це було друге звернення в Азії після Японії. Ефект від цього звернення був колосальний», — розповів він.
За словами посла, звернення транслювалося онлайн, на великих екранах. «Як мінімум у Сеулі наші люди бачили на великих екранах, як транслювали звернення Президента України. Вже після його промови – я був присутній у залі — до мене підходили голови фракцій, депутати парламенту і журналісти, які відверто реагували на те, що побачили. Особливо коли їм показали фільм журналіста, який пережив кілька тижнів у заблокованому Маріуполі. Тобто, ефект, який було донесено до суспільства у Південній Кореї, був колосальний», — зазначив Пономаренко.
Він уточнив, що Південна Корея пережила практично ідентичну ситуацію на початку 50-х років минулого століття, коли КНДР, яка підтримувалася тодішнім срср, захопила приблизно 80-90% її території.
Дипломат додав, що лише завдяки миротворчому контингенту Південна Корея змогла відвоювати свою територію і відкинула ворога туди, де він знаходиться наразі. Тому «тут люди відчувають біль України, як свій власний біль, як свою історію, порівнюють, співчувають і завжди це пам’ятають».
Стосовно того, яку допомогу Україні може надати Південна Корея, Пономаренко зауважив, що «це дуже важке питання».
Він уточнив, що у Південній Кореї відбувається транзит влади — новообраний президент Юн Сук Йоль вступає на посаду за місяць, інавгурація відбудеться 10 травня. Відповідно, буде призначений новий кабінет міністрів.
«Новообраний президент має іншу політику, яка кардинально відрізняється від тієї політики, яку веде Південна Корея наразі. Чинний уряд проголосив, що ніякої військової допомоги Україні надано не буде, окрім гуманітарної або нелетальної. І ми отримуємо таку допомогу: вони виділили 40 мільйонів доларів — це на шоломи, захисні засоби, медичну допомогу, це фінансова допомога, яка направляється безпосередньо або через міжнародні гуманітарні організації», — зазначив посол.
«Президент вчора напряму звернувся до влади Південної Кореї щодо надання військової допомоги. Я думаю, що новий уряд, який прийде незабаром, за місяць, буде дуже щільно розглядати цю пропозицію», — уточнив він.
Дипломат нагадав слова Президента України, що це має бути протикорабельна, протиповітряна допомога, протитанкові ракети, бронетехніка. «Усе це у Південної Кореї є… і ми ведемо мову про те, що, можливо, ця допомога може бути виділена й Україні також», — резюмував Пономаренко.
Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський під час виступу в парламенті Південної Кореї закликав країни-партнери переглянути правила постачання зброї.
Фото: ОП