ПолiтДумка

Звільнення голови НАБУ Ситника: що про це відомо

29 августа
20:16 2020

Конституційний суд України вчора був в ударі. Судді КСУ не тільки повернули своїм колегам суддям і вищим державним чиновникам колишні зарплати, яких вони були позбавлені під час карантину, а й визнали неконституційним призначення глави НАБУ Артема Ситника.

Нагадаємо, Ситник був призначений на посаду головного українського борця з корупцією в квітні 2015 року. Тоді указ про його призначення видав особисто президент Петро Порошенко. З того часу минуло більше п'яти років. Періодично Ситник потрапляв в поле зору інших органів, що борються з корупцією, проте незмінно залишався на своєму місці.

Проте, цьогоріч група народних депутатів, ведена близьким до Коломойського Олександром Дубінським, внесла в КС подання про визнання неправомірності його призначення на посаду.

Звільнення голови НАБУ Ситника: що про це відомо Вивчивши деталі цього призначення, КСУ дійшов висновку, що "призначення президентом керівника органу, який за своїми повноваженнями функціонально відноситься до органу виконавчої влади, веде до розбалансування системи стримувань і противаг, порушує функціональний розподіл влади, передбачене Конституцією".

Іншими словами КСУ дійшов висновку, що президент не мав права призначати своїм указом директора НАБУ. А якщо так, то Артем Ситник очолює цю державну інституцію незаконно. Тому КСУ постановив вважати Ситника звільненим з цієї посади з дня прийняття рішення КСУ.

Сам же Ситник з таким вердиктом Конституційного суду не згоден. Навіть більше, він вважає, що КС не має повноважень звільняти його з посади.

"Закон" Про НАБУ "містить вичерпний перелік підстав звільнення директора Національного бюро з посади, рішення Конституційного Суду серед них немає", — йдеться в заяві НАБУ.

Отже, Конституційний суд не переконав Ситника в тому, що йому пора йти. Крім того, він сам вважає рішення КСУ політично заангажованим і навіть натякає, що знає, хто "замовив його".

Один з фігурантів розслідувань НАБУ — Ігор Коломойський і його ймовірні махінації з ПриватБанком. Власне Ситник і не приховує, що НАБУ займається спільно з ФБР розслідуванням справи про ймовірне відмивання Коломойським і його партнерами грошей ПриватБанку в США. Крім того, НАБУ займається власним розслідуванням про незаконне виведення грошей з ПриватБанку. До речі, за словами Ситника, сума виведена чимала — понад 100 мільярдів гривень.

Нагадаємо, НАБУ свого часу відкрило кримінальну справу проти колишнього голови митної служби Максима Нефьодова. Його підозрювали в причетності до корупції.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Сем Альтман анонсував стратегічні зміни компанії OpenAI у розробці суперінтелекту

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!