ПолiтДумка

10 найчастіших причин відмови надання кредиту в банку, чи МФО

23 октября
16:04 2023

Банки чудово подбали про те, щоб зробити свої кредитні продукти привабливими. І, за запевненнями їхньої красивої реклами, будь-яка людина зараз, маючи паспорт, дохід і потребу в грошових коштах, може з легкістю отримати кредит. Але чи так це насправді?!

Добре відомі та маловідомі МФО та банки ретельно підходять до процедури перевірки та схвалення заявок. Щоб розібратися і спробувати уникнути негативної відповіді співробітника банку, розглянемо десять найчастіших причин, через які банки не хочуть схвалювати подану заявку.

Недостатній дохід клієнта

Погодьтеся, обтяжливо витрачати більшу частину своєї зарплати на погашення заборгованостей. Банку теж буде невигідно, якщо ви спочатку будете справно погашати платежі, а потім, зважаючи на гостру потребу в грошах, почнете пропускати терміни платежів. Тому встановлюється ліміт — приблизно 40% від доходу клієнта — який може йти на погашення кредитної заборгованості.
Майте на увазі, що фінансова установа, розраховуючи платоспроможність клієнта, орієнтується на дані довідки про дохід, що надається з місця роботи. Не секрет, що в Україні поширена практика «сірих» зарплат, коли частину зароблених грошей віддають працівникові «у конверті». Тому не варто дивуватися, що оцінюючи ваші можливості, банк не врахує «додатковий» дохід.

Так само варто звернути увагу на запитувану вами суму кредиту. Очевидно, що якщо вона занадто велика, банк не роздумуючи відмовить у кредиті.

Погана кредитна історія

Кредитна історія — це показник, який банківські працівники використовують для оцінки вашої здатності погасити майбутній кредит. Прострочені платежі, невиплачені кредитні зобов’язання — все це причини, через які кредитна історія може бути відзначена як несприятлива. Щоб знизити ймовірність отримати відмову, необхідно поліпшити репутацію перед банками. Спробуйте спочатку оформити невеликі кредити, акуратно погашаючи платежі.

Зіпсувати вашу історію кредитів може і співробітник банку. На жаль, помилки в записі кредитної історії, які виникають при введенні інформації до бази даних банку, є непоодинокими: всі ми люди й інколи помиляємося. Щоб виправити ситуацію, зверніться до УБКІ — вашу історію ретельно перевірять, виявлять помилки та виправлять, і ви зможете знизити ймовірність отримати відмову у видачі кредиту, кожна з яких також заноситься у вашу кредитну історію. Так само, ви можете перевірити її онлайн.

Скоринг

Якщо ви вже пробували отримати схвалення на кредит, то стикалися з тим, що в банку пропонують заповнити анкету (вік, реєстрація, сімейний стан, фінансовий стан тощо). Ця анкета — необхідні вхідні дані для скорингового аудиту. Скоринг — це автоматизований процес оцінки кредитоспроможності потенційного клієнта на основі даних про його кредитну історію та заповненої анкети. Тут рішення приймає комп’ютер, а не людина, на яку можна вплинути. Тому ми рекомендуємо ретельно і якомога повніше заповнювати поля анкети, щоб у комп’ютера було якомога більше інформації.

Це дасть змогу збільшити шанси на успішне проходження скорингового тесту. Але попереджаємо, що вказувати неправдиві відомості в анкеті — не вихід. Усі дані можна перевірити, що співробітники банку і не забудуть зробити. Очевидно, що якщо вас викриють у брехні, то ніякого кредиту вам не схвалять.

Вікове обмеження

Позики охочіше видають від 21 року, кредитори встановили таку планку, тому що вважають, що в цьому віці клієнти досить кредитоспроможні й зможуть виплатити посильний кредит.

Звісно, можна зустріти пропозиції з меншим віком, але майте на увазі, що відсоткова ставка буде значно вищою. Банки також побоюються видавати кредити клієнтам, старшим за 65 років. Але таким клієнтам встановлюють уже не високу відсоткову ставку, а вимагають наявність поручителя.

Неправдиві дані

Казати неправду — погано. Але брехати банку — ще гірше. Приховування відомостей про судимості, інші кредити або виплату аліментів, надання фіктивних довідок про доходи — все це зіграє не на вашу користь. Банкірам важливо знати все про клієнтів, адже вони ризикують і не можуть надавати кредити всім. Наявність судимостей або не виплачені борги не додадуть переваг, але приховування інформації покаже банку, що вам не варто довіряти.

Реєстрація

Відсутність постійної або реєстрація в іншій країні показує, що клієнт може бути ненадійний. У співробітників одразу виникнуть запитання, чому ви хочете взяти кредит не у своєму регіоні. Тому, щоб збільшити ваші шанси на отримання грошей, слід брати кредит у регіоні, в якому прописані.

Судимість

Банкам важливо мати сумлінних клієнтів, яким вони можуть довіряти. Тому ваше темне минуле може бути вагомою причиною для відмови. Найчастіше людям із судимістю відмовляють великі банки, тому що в них немає великої потреби в пошуку та відборі клієнтів. Установи меншого розміру лояльніші: вони не відмовляють клієнту відразу, а вивчають зміст статті судимості, а також погашена судимість чи ні.

Зовнішність

Ваш зовнішній вигляд і поведінка на співбесіді може стати причиною відмови! Непрезентабельний, недбалий одяг, запах алкоголю, наявність татуювань, видимих синців, відсутність мобільного телефону, невиразні відповіді на запитання — одна з цих деталей може дати привід відмовити. Тому підготуйтеся до зустрічі зі співробітником банку: акуратний, непомітний одяг і адекватна поведінка не викличуть непотрібних підозр.

Здоров’я

Ваше здоров’я, може дати привід не надавати позику. Інваліди, тяжко хворі, а тим більше недієздатні громадяни перебувають у групі ризику. Тому таким клієнтам часто рекомендують надавати поручителя, яким можуть виступати родичі або друзі.

Чорний список

Місце роботи є ще одним критерієм, за яким банк може відмовити в кредиті. Якщо компанія, на яку ви працюєте, бере участь у судових розглядах або має проблеми з податковою звітністю, кредитори можуть записати вас у відмовники, тому що вважатимуть, що маєте нестабільний дохід. Те саме стосується і працівників сфер із підвищеною загрозою життю (наприклад, пожежники).

Ніхто не може забезпечити вам абсолютну гарантію того, що банк схвалить кредит. Причин маса і що не сподобається співробітникам банків — велике питання. Проте ваші шанси отримати фінансування значно зростуть, якщо дотримуватися перерахованих вище рекомендацій.

За матеріалами порталу LoanCompas UA — https://loancompas.com.ua/.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

У США оштрафували компанію за продаж конфіденційних технологій Китаю, РФ та Ірану

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!