Де зарядити телефон, якщо немає світла?
Навесні 2024 року Україна зіткнулася з черговими випробуваннями у вигляді масштабних відключень електроенергії. Ці проблеми стали продовженням енергетичної кризи, яка розпочалася ще восени 2022-го через російську агресію та систематичне руйнування енергетичної інфраструктури країни. Тож знову постало питання, де знайти розетку, щоб при відключенні світла зарядити смартфон, ноутбук, планшет чи інший ґаджет.
Основною причиною відключень залишається нестабільність енергопостачання, пов’язана з пошкодженням критичних об’єктів інфраструктури внаслідок обстрілів. При цьому графіки відключення світла іноді не діють, адже часом застосовуються не лише стабілізаційні відключення, а й екстрені.
Враховуючи, що українці знову живуть із тривалими періодами без електроенергії, що ускладнює повсякденне життя та роботу, знову стали актуальними “Пункти незламності”, де є генератор, а часто й супутниковий інтернет. Також люди можуть отримати там доступ до розеток, води та медикаментів. Ці пункти, створені ще в 2022 році, зручні під час відключень електроенергії та інших ситуацій, спричинених війною.
Карта “Пунктів незламності”, яку опублікував сайт KyivTime, дозволяє дізнатися,де розташований найближчий такий об’єкт і чим саме він забезпечений. При натисканні на конкретний пункт з’являється інформація про те, скільки людей одночасно можуть перебувати там, чи є генератор, зарядка для телефонів, вода, інтернет, мобільний зв’язок або аптечка. Крім того, вказується, чи підлаштований цей пункт для людей із інвалідністю.
«Пункти незламності» створені в різноманітних місцях, таких як освітні установи, будівлі адміністрацій, об’єкти ДСНС тощо. Додатково, деякі приватні компанії, включаючи супермаркети, також надають доступ до необхідних речей (переважно йдеться про можливість вільного користування розетками). Ці заклади також вважаються “Пунктами незламності” й позначені на карті.
Варто зауважити, що з метою гарантування безпеки, деякі пункти, які розташовані у зонах біля лінії фронту (ідеться про Донецьку, Запорізьку, Харківську й Херсонську області) не відображаються на мапі. Інформацію про їх розташування можна отримати, звернувшись до органів місцевого самоврядування чи військових адміністрацій.
Крім “Пунктів незламності”, можливість безкоштовно зарядити смартфони та інші пристрої часто є в магазинах, салонах мобільного зв’язку, а в Києві – й на станціях метро, де встановлені USB-зарядки.