Paypal в Україні: особливості функціонування
Paypal — міжнародна платіжна система, яка була заснована в 1998 році. На Українському ринку вона тривалий час мала обмежені можливості, і повноцінно запрацювала, лише у 2022 році.
Видання it-news розбиралося в особливостях функціонування Paypal в Україні. Для яких користувачів доступні всі функції міжнародної платіжної системи, а хто досі залишається обмеженим?
Як виник Paypal
Paypal — це популярна електронна платіжна система, яка дозволяє здійснювати онлайн-покупки та грошові перекази. Вона працює у 202 країнах і підтримує 56 валют, обслуговуючи 426 мільйонів клієнтів станом на 2021 рік. Компанія, спочатку відома як X.com, була заснована Ілоном Маском у 1998 році. У 2000 році вона об’єдналася з Confinity і змінила назву на Paypal. У 2002 році Paypal був проданий eBay за $1,5 млрд.
Особливості функціонування в Україні
В Україні Paypal спочатку працював як система «лише для відправлення», дозволяючи користувачам поповнювати свої електронні гаманці та здійснювати платежі, але не отримувати перекази чи виводити кошти на картку або банківський рахунок. Однак з березня 2022 року Paypal повноцінно працює в Україні, дозволяючи користувачам виводити кошти на картки Visa та Mastercard, переказувати кошти та здійснювати покупки. Важливо зазначити, що виведення коштів на картки Mastercard від Universal Bank, Укргазбанку або монобанку наразі неможливе.
Ці функції наразі доступні лише для фізичних осіб. Через законодавчу базу в Україні бізнес все ще не може отримати доступ до повного спектру функцій Paypal.
Плата за переказ
PayPal в Україні дозволяє користувачам працювати з іноземними валютами, такими як долари, євро та фунти стерлінгів. При виведенні коштів на гривневу картку сума автоматично конвертується в гривню за поточним курсом. Комісія за переказ залежить від країни та типу переказу і становить від 0,4% до 1,5% для міждержавних переказів та від 0% до 2,9% для особистих переказів. Українським користувачам надаються пільгові умови, включаючи нульову комісію до 30 червня 2024 року.
Переваги використання
Серед переваг використання PayPal — швидкі платежі, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та надійні заходи безпеки з використанням передових технологій шифрування. PayPal працює по всьому світу, що робить його зручним для міжнародних транзакцій. Незважаючи на варіативність комісій за перекази, PayPal пропонує одні з найнижчих ставок у порівнянні з конкурентами. Загалом, це популярна та надійна платіжна система з різноманітними перевагами для користувачів.
Реєстрація та головні транзакції
Щоб зареєструватися в Paypal, потрібно відкрити рахунок, перейшовши на офіційний сайт системи і натиснувши на кнопку «Відкрити рахунок». Далі потрібно натиснути ан «Особистий кабінет» і вказати своє повне ім’я, адресу електронної пошти та створіть логін і пароль. Після цього потрібно ввести інформацію про громадянство, адресу проживання, дату народження та номер телефону. Підтвердити ознайомлення з Угодою про співпрацю та завершити реєстрацію.
Щоб отримати доступ до повного функціоналу Paypal, потрібно буде підключити банківську карту, ввівши її дані, включаючи CVV-код. Після цього можна починати користуватися «Особистим кабінетом» для переказу грошей або здійснення онлайн-покупок.
Поповнення та виведення коштів
Процес поповнення та виведення коштів складається всього з кількох пунктів:
- Потрібно зайти в обліковий запис.
- Натиснути на вкладку “Гаманець”.
- Обрати опцію “Поповнення”/ “Виведення”.
- Вказати джерело поповнення/виведення.
- Ввести бажану суму.
- Підтвердити транзакцію.
Транзакції обробляються миттєво, лише в рідкісних випадках затримки можуть тривати від кількох хвилин до години через технічні несправності.