24 країни НАТО підписали низку новаторських ініціатив
Союзники НАТО започатковують стратегічні ініціативи задля вдосконалення сил і засобів — здійснюючи значний крок в напрямі посилення в Альянсі оборонно-технічної інтеграції в повітряній, космічній і кібернетичній сферах. Міністри оборони із 24 країн-членів Альянсу підписали на Форумі оборонної промисловості на саміті НАТО низку новаторських багатонаціональних ініціатив.
Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
Програма Альянсу з постійного спостереження з космосу (APSS) стала найбільшою в історії НАТО багатонаціональною інвестицією в космічні засоби. APSS покликана посилити здатність Альянсу стежити за діяльністю на землі і в морі з безпрецедентною точністю і вчасністю.
Після підписання Меморандуму про розуміння APSS перейшла до фази впровадження, в якій протягом наступних п’яти років 17 членів Альянсу вкладатимуть еквівалент понад один мільярд доларів США для вдосконалення комерційних і національних космічних засобів і розширення передових можливостей застосування.
З підписанням Листа про наміри щодо програмного забезпечення хмарних і периферійних послуг (ACE) 22 союзниками, нова багатонаціональна діяльність із забезпечення революціонізує операції Альянсу, забезпечивши основні будівельні компоненти Цифрової магістралі для всього Альянсу.
Інтегруючи програмні рішення союзників з передовими хмарними і периферійними комп’ютерними технологіями, ACE покращить результативність операцій, забезпечуючи уніфіковану комунікацію і безперешкодний обмін даними в сухопутній, повітряній, морській, космічній і кіберпросторовій сферах операцій.
Тим часом Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія і Швеція підписали Декларацію про співробітництво в транскордонному повітряному просторі. Ця Декларація забезпечить цивільним і військовим органам країн Альянсу здатність встановлювати і використовувати більше повітряного простору п’яти країн-учасниць для тренувань і навчань НАТО, а також іншої діяльності в повітрі нордичного регіону.
Здатність НАТО проводити масштабні тренування в повітряному просторі є критичним елементом системи колективного стримування і оборони Альянсу. Використання НАТО більших обсягів повітряного простору вимагає більшої координації і співробітництва між цивільними і військовими органами задля розв’язання питань повітряного простору в безпечний і гнучкий спосіб.
Источник: armyinform.com.ua