76% українських біженців хочуть повернутися з Польщі додому
Близько 76% українців, які були змушені виїхати у Польщу через військову агресію росії, у майбутньому планують повернутися до України.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного Громадянською мережею ОПОРА, розповіла в ефірі телемарафону голова правління організації Ольга Айвазовська.
“Близько 24% громадян України не планують повертатися. Але 76% планують — це дуже хороший показник. І тому, щоб вони все-таки повернулися, і ми не мали демографічної трагедії після завершення війни, бойових дій — а про це суспільство має думати сьогодні, і держава, і влада — потрібно мислити категоріями, що читають, дивляться українці, через які канали з ними можна спілкуватись щодо просвіти, щодо працевлаштування, щодо економічної ситуації, кому вони довіряють, в який спосіб споживають інформацію”, — зазначила вона.
Айвазовська закликала українські органи влади, депутатів та журналістів звернути на увагу на проведене організацією дослідження, оскільки воно стосується багатьох тем та категорій громадян — зокрема, тих, які відмовляються отримувати офіційний статус біженця.
“Щоб було бажання повертатися, у будь-якого громадянина має бути відчуття правильного руху, вектору розвитку держави. Навіть за умов ще тривалих бойових дій, громадяни мають розуміти, що в Україні є перспективи. А 71% переконаний, що Україна протягом 10 років стане членом європейського суспільства і буде розвиватися доволі ефективно, буде успішною державою. Такий настрій має бути збережений”, — підкреслила громадська діячка.
Відтак вона вважає за необхідне подавати українцям, які опинились за кордоном, правдиву інформацію, що відбувається у сфері безпеки, які перспективи у сфері працевлаштування, який план відновлення України та як він допоможе державі стати майданчиком для ефективного зростання і чому українці повинні мати пріоритет, зокрема, щодо ринку праці після завершення бойових дій.
“Для багатьох ця тема може виглядати завчасною. Але ми завжди відстаємо. Тому наші військові зараз мають робити те, що вони роблять, а ми як частина суспільства зобов’язані аналізувати процеси, щоб правильно завчасно знаходити рішення”, — зазначила Айвазовська.
За її словами, висновки дослідження свідчать про те, що держава має більше комунікувати з громадянами через соціальні мережі та кібертехнології.
“Громадяни не дивляться масово, приміром, телебачення, але це має бути спеціальний блок інформації, спрямований на них, щоб вони не втрачали зв’язок. Лише 9-10% громадян дивляться місцеве телебачення за кордоном, читають місцеві новини. Тобто вони повністю залишаються в інформаційному просторі України, і з ними потрібно спілкуватися”, — підкреслила громадська діячка.
Источник: misto.vn.ua