ПолiтДумка

Алгоритм штучного інтелекту прогнозує злочинність у мегаполісах з точністю 90%

12 июля
09:27 2022

Дослідники з Чиказького університету розробили алгоритм, який може прогнозувати злочинність у великих містах принаймні на тиждень вперед з точністю 90%.

Їх дослідження, опубліковане в журналі Nature Human Behavior, використало історичні дані та моделі злочинності та розділило міське середовище на міські простори площею 1000 квадратних футів, які називають плитками.

Спочатку дослідники провели експеримент в Чикаго, де цього року рівень злочинності зріс на 34% порівняно з 2021 роком, і застосували інструмент до семи інших великих міст, включаючи Атланту, Остін, Детройт, Лос-Анджелес, Філадельфію, Портленд і Сан-Франциско. Результати виявилися такими ж точними, як результати Чикаго.

Автори стверджують, що їх дослідження показує, що «хоч прогнозні моделі можуть посилити стеження за кримінальними злочинами з боку державної влади, вони також дозволяють стежити за державою шляхом відстеження системних упереджень у боротьбі зі злочинністю».

«Важко стверджувати, що упередженості немає, коли люди сідають і визначають, на які моделі вони будуть звертати увагу, щоб передбачити злочинність, тому що ці моделі самі по собі нічого не означають. Але тепер ви можете поставити алгоритму складні запитання на зразок: «Що станеться з рівнем насильницьких злочинів, якщо злочини проти власності зростуть?», — говорить співавтор Ішану Чаттопадхяй, доцент кафедри медицини Чиказького університету.

Вчені використовували соціологічні моделі, щоб передбачити ймовірність злочину в певний час і в певному місці. Використання цієї моделі дозволяє аналітикам оцінити, як злочинність змінюється з часом, а також як змінюються зусилля поліції. У минулому моделі використовувалися для перенаправлення правоохоронних органів у заможніші частини міст.

robot-hand-finger-ai-background-technology-graphics_53876-129793.webp (71 KB)

Попередні інструменти прогнозування ґрунтувалися на оцінці злочинності в «гарячих точках» міста та поширенні на прилеглі райони. Моделі не зважували складності злочинності, такі як правоохоронні органи та багатошарові соціальні моделі, які роблять моделі ризику вразливими до упередженості.

Одна суперечлива модель, яка використовувалася Департаментом поліції Чикаго з 2012 по 2019 рік, оцінювала людей як імовірність того, що вони будуть залучені до злочину як жертва або злочинець. Розслідування, проведене Chicago Sun-Times, виявило, що модель є дуже неточною.

Дослідження фінансувалося Колегією культури та суспільства Нойбауера та Агентством передових оборонних дослідницьких проектів (DARPA).

За матеріалами: Aibusiness.com

Статьи по теме

Последние новости

Трамп заявив, що дозволить Європі купувати у США зброю для України — Bloomberg

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!