Американські чиновники вірять у здатність санкцій позбавити Китай можливості випускати передові чіпи
Прийняті на цьому тижні зміни правил експортного контролю США покликані додатково обмежити постачання до Китаю обладнання для виробництва напівпровідникових компонентів, і галузеві експерти вважають, що вони обмежать китайських виробників у випуску 28-нм продукції. Заступник міністра торгівлі США переконаний, що нові санкції рано чи пізно підірвуть прогрес Китаю у сфері літографії.
Ці заяви заступник міністра торгівлі США з питань промисловості та безпеки Алан Естевез (Alan Estevez) зробив на заході Mt. Fuji Dialogue, яке об’єднало чиновників та іншу еліту суспільства США та Японії. «Ці заходи також стосуються компонентів даного обладнання. Ці машини рано чи пізно вийдуть з ладу, що стримуватиме подальший прогрес (Китаю у розвитку власної напівпровідникової промисловості)», — пояснив американський чиновник у своїх коментарях до нових заходів експортного контролю США.
Заступник міністра не став уточнювати, чи готова влада США вводити додаткові санкції проти Huawei та SMIC, але підтвердив, що Вашингтон стурбований здатністю Китаю використовувати 7-нм технологію в оборонній сфері. Як уже зазначалося, новий етап посилення обмежень на постачання обладнання з технологіями американського походження з більш ніж 40 країн до Китаю поки не включає блокування доступу китайських компаній до хмарних обчислювальних потужностей закордонних провайдерів. Естевез зазначив, що міністерство торгівлі США ще має попрацювати над цим питанням.
Як додав чиновник, влада США одночасно стурбована спробами китайських постачальників демпінгувати на світовому ринку напівпровідникових компонентів у сегменті масових виробів, що випускаються за зрілими технологіями. Уряд США, за словами заступника міністра, має кілька важелів для протидії подібній ціновій політиці китайських постачальників. Нагадаємо, що влада Євросоюзу нещодавно розпочала розслідування на тему підозріло низьких цін на китайські електромобілі. Чиновники Єврокомісії вважають, що подібні цінові переваги досягаються китайськими компаніями за рахунок таємного субсидування витрат з боку китайської влади.