Американські розробники представили повністю роботизовану бойову субмарину
ВМС США найближчим часом мають намір посилити свій підводний флот серією з шести роботизованих підводних човнів типу «Orca» компанії Boeing. Перша з них — XLEO, пілотна версія майбутньої серії, що була прийнята на озброєння торік 20 грудня. Решта п’ять підводних човнів вважатимуться повноцінними бойовими одиницями.
«Orca» являє собою дизель-електричну автономну субмарину з модульною секцією, де буде розміщуватися обладнання та озброєння. Габарити: 15,5×2,6×2,6 м, вага — 50 т. Дальність ходу — близько 10 500 км, глибина занурення — 335 м.
Гібридна дизель-електрична силова установка забезпечує швидкість субмарини під водою близько 15 км/год. Потужні акумулятори гарантують «Orca» тривале перебування під водою. Вантажний відсік завдовжки 10 м розташований у середній частині робо-субмарини.
Невеликі розміри «Orca» роблять її малопомітною — це дає змогу стежити за кораблями противника, які опинилися в полі її «зору», непомітно підходити до берегових об’єктів супротивника, а також вести електронну розвідку.
Для субмарини не стане на заваді навіть відсутність зв’язку з GPS-супутниками. У такому випадку «Orca» спливає і повідомляє про своє місцеперебування бойовим літакам і крилатим ракетам, що пролітають над нею. Підводний човен також можна залучити в пошукових і рятувальних операціях.
Зауважимо — торік наприкінці жовтня контрадмірал Джонатан Рукер заявив, що Військово-морські сили США повинні друкувати на 3D-принтері більше деталей, якщо хочуть будувати три підводні човни на рік. Рукер розповів, що перші надруковані на 3D-принтері деталі вже починають встановлювати на субмаринах. Військовий сам очолив програму будівництва підводних човнів з балістичними ракетами класу «Колумбія» ВМС.
Источник: noworries.news