ПолiтДумка

археологи виявили сотні стародавніх міст мая, захованих у глибоких джунглях

22 мая
20:42 2023

У Гватемалі археологи відкрили «першу систему автострад у світі». Науковці заявляють, що ці дороги з’єднували 417 стародавніх міст загубленого світу цивілізації мая, які зараз поховані у джунглях.

Деталі

Вчені зі спільного американсько-гватемальського археологічного дослідження, опублікованого в Cambridge University Press, заявили, що виявили 417 міст, які датуються приблизно 3000 роками тому, з’єднаних між собою 177 кілометрами «супермагістралей».

Це відкриття змушує істориків переосмислити те, що вони знають про стародавню цивілізацію мая. Відкриття мережі доріг і міст, гідравлічних систем і сільськогосподарської інфраструктури свідчить про те, що корінні громади Центральної Америки були більш розвиненими, ніж вважалося раніше. Відповідно до дослідження, ці знахідки показують «соціально-економічну організацію та політичну владу».

Загублений світ датується 1000 роком до нашої ери й належить до докласичної епохи мая, яке раніше вважалося кочовим суспільством мисливців-збирачів. Провідний автор дослідження та афілійований професор археології в Університеті штату Айдахо Річард Гансен зазначає, що це відкриття в регіоні джунглів Ель-Мірадор на півдні Гватемали «змінює правила гри».

Знахідка розташована у віддалених тропічних джунглях на кордоні Мексики та Гватемали. До місця можна дістатися лише на гелікоптері, щоб здійснити складний похід довжиною 60 кілометрів через густі тропічні ліси, наповнені ягуарами та зміями. Гансен заявив:

Тепер ми знаємо, що докласичний період був періодом надзвичайної складності та архітектурної витонченості, і в цей час були побудовані одні з найбільших будівель у світовій історії.

За словами дослідника, ці знахідки розкрили «цілий том історії людства, про який ми ніколи не знали».

Команда разом із вченими зі США та Гватемали картографує території в Центральній Америці з 2015 року та використовує технологію лідару — ключову техніку археологічного лазерного картографування — щоб виявити найдрібніші деталі, такі як стародавня рослинність. Відповідно до дослідження, це дозволило вченим побачити стародавні дамби, водосховища, піраміди, платформи, мережі доріг і навіть майданчики для гри в м’яч під землею.

Археолог з Університету Сан-Карлос у Гватемала-Сіті та співавтор дослідження Енріке Ернандес заявив, що після подальшої роботи над цим проєктом він може стати таким же впливовим історичним відкриттям, як єгипетські піраміди.

Источник: meta.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Google працює над ШІ, що зможе спілкуватися в реальному часі під час дзвінків

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!