ПолiтДумка

Астрономи знайшли двох кандидатів у спіральні галактики з полярними кільцями

18 сентября
00:00 2023

Наземний радіотелескоп ASKAP допоміг астрономам виявити двох нових кандидатів у галактики з полярними кільцями. Це спіральні галактики, оточені потенційними кільцевими структурами атомарного водню. Передбачається, що такі системи мають зустрічатися набагато частіше, ніж вважалося раніше. Статтю опубліковано в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

На відміну від типових галактик галактики з полярними кільцями мають кільце або диск, орієнтований майже перпендикулярно основному диску галактики. Таким чином, вони вміщують дві кінематично виділені підсистеми. Вперше за ними поспостерігали у другій половині минулого століття, і знаходять їх досить рідко.

При цьому в полярній структурі спостерігається інтенсивний процес зіркоутворення, а вони можуть виникати при взаємодії і злитті галактик. Дослідження галактик з полярними кільцями важливі розуміння еволюції структури галактик за її взаємодії друг з одним, і навіть для оцінки форми гало темної матерії навколо них.

Група астрономів на чолі з Натаном Дегом (Nathan Deg) з Університету Квінс в Кінгстоні повідомила про відкриття двох нових кандидатів у галактики з полярними кільцями NGC 4632 і NGC 6156, зробленому в ході аналізу першого каталогу даних огляду галактик південної півкулі. L-band Legacy All-sky (Blind surveY), що проводився за допомогою наземного радіотелескопа ASKAP.

NGC 4632 являє собою спіральну галактику в сузір’ї Діви, а NGC 6156 — спіральну галактику з перемичкою, розташовану в сузір’ї Південного Трикутника і відноситься до  яскравих інфрачервоних галактик . В обох галактик виявили аномальну газову компоненту з атомарного водню, яка містить близько половини всього атомарного водню в кожній із систем. Також ця компонента добре відокремлена від основного тіла галактик і нахилена майже під прямим кутом дисків галактик, що дозволяє припустити наявність полярних кілець, а не викривлених дисків або кілець під проміжним кутом.

Тим не менш, галактики залишаться кандидатами в галактики з полярними кільцями доти, доки не будуть проведені складніші комп’ютерні моделювання, що охоплюють більшу різноманітність можливих галактичних кільцевих структур. У випадку NGC 6156, яка активно утворює зірки, необхідно також проаналізувати альтернативні шляхи аномальної газової компоненти. Це може відбуватися, наприклад, через відток речовини після вибухів наднових або деформації галактики через епізод акреції.

Дослідники також зазначають, що ці два відкриття дозволяють припустити, що галактики з полярними кільцями повинні траплятися частіше, ніж очікувалося. По-перше, виявлення полярних кілець може бути утруднене через їх низьку поверхневу яскравість, по-друге, більшість полярних кілець виявлено в оптичному діапазоні навколо еліптичних або лінзовидних галактик, тоді як нововідкриті структури знайдені у спіральних галактик, що може вказувати на упередженість при відборі цілей спостережень.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

5 причин, почему Александр Усик победит Тайсона Фьюри во второй раз

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!