ПолiтДумка

Aurora показала прототип безпілотника зі змішаним крилом для військових операцій

26 мая
15:37 2024

Американська компанія Aurora Flight Sciences, дочірнє підприємство Boeing, показала експериментальний дрон зі змішаним крилом і низьким лобовим опором. Цей літак вертикального зльоту і посадки (ЛВЗП) призначається для проведення військових спецоперацій і розроблений для програми SPRINT Міноборони США. Її мета – створення нового класу БПЛА, що поєднує можливості ЛВЗП з високою швидкістю польоту.

Літаки з можливістю вертикального зльоту і посадки з’явилися на озброєнні ВПС різних країн понад півстоліття тому. Британці розробили і застосовували у Фолклендській війні “Сі Харрієр”, в американців з’явився F-35, а радянський Як-141 першим серед ЛВЗП подолав швидкість звуку. Можливості, які відкрилися у військовій авіації з появою надійних літаків, здатних базуватися на невеликих майданчиках, зависати і розвертатися на місці, а також розвивати велику швидкість, спричинили свого часу сплеск інтересу до ЛВЗП. Однак, пілотування таких літаків вимагає льотчиків найвищої кваліфікації.

5b448e4a-375d-49de-86a1-f4db85b397c2.webp (35 KB)

Управління перспективних дослідницьких проєктів Міноброни США (DARPA) відібрало чотири компанії для створення прототипу безпілотного ЛВЗП, повідомляє New Atlas. Одна з них – Aurora Flight Sciences, яка представила попередній прототип БПЛА зі змішаним крилом і трьома підйомними вентиляторами всередині фюзеляжу. Передбачена також більш потужна версія з кабіною для пілотів.

Відсутність чіткої розмежувальної лінії між фюзеляжем і крилом відповідає цілям проєкту і забезпечує навіть більшу швидкість, ніж вимагається за ТЗ. Під час горизонтального польоту вентилятори закривають кожухами, щоб знизити аеродинамічний опір.

За словами представників компанії, апарат придатний для укороченого зльоту і посадки, надкороткого зльоту і посадки і звичайного для літаків із жорстким крилом режиму зльоту і посадки.

Процес попередньої оцінки прототипу має бути завершено приблизно за рік, а перший політ може відбутися через три роки.

Источник: cikavosti.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Спроба підкупу Найєма: суд розпочав розгляд справи по суті

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!