Австралія оштрафувала X на понад $383 тисячі
Австралія оштрафувала платформу Ілона Маска X (раніше Twitter) на 610 500 австралійських доларів (понад 383 тисячі доларів США). Соцмережа не надає відомості щодо боротьби з матеріалами, які містять сексуальне насильство над дітьми.
Про це пише The Guardian.
Компанія стала першою онлайн-платформою, на яку наклали такий штраф відповідно до Закону Австралії про безпеку в інтернеті за невідповідність основним вимогам безпеки в мережі.
Тепер X має протягом 28 днів сплатити зазначену суму або надати відомості щодо боротьби з матеріалами сексуального насильства над дітьми на платформі. Зазначається, що раніше соцмережа проігнорувала такі запити від уповноваженої з електронної безпеки Джулі Інман Грант.
За словами Грант, до цього Маск запевняв, що безпека дітей є пріоритетом для платформи, але звіт свідчить, що протягом трьох місяців після того, як Маск придбав соцмережу, автоматичне виявлення таких матеріалів упало з 90% до 75%.
Хоча компанія й повідомляла уповноваженій, що відтоді ситуація покращилася, вона так і не надала жодних підтверджень.
Якщо платформа не виконає вимоги, то справу можуть скерувати до федерального суду Австралії, який матиме повноваження оштрафувати компанію на суму до 780 тисяч австралійських доларів (більш ніж 490 тисяч доларів США).
«Це також не означає, що ми закінчили. У нас є повноваження на періодичне сповіщення. Ми хочемо чинити тиск усіма важелями, які є в нашому розпорядженні, щоб переконатися, що вони (компанія X — ред.) покращують і підвищують стандарти безпеки», — заявила Грант.
Проблему виявили не лише в X
Австралія також проводила моніторинг щодо контенту, де зображується жорстоке поводження з дітьми, у Google, TikTok, Twitch і Discord. У звіті Грант зазначається, що чимало з найбільших компаній неспроможні як слід виявляти, видаляти й запобігати поширенню таких матеріалів.
Окрім X, повні відповіді на запити не надала платформа Google. Видання вказує, що Google отримав офіційне попередження.
Водночас директорка відділу публічної політики та урядових справ Google в Австралії Люсінда Лонгкрофт заявила, що захист дітей є найважливішою роботою компанії, тож на протидію поширенню такого контенту спрямували «значні кошти».