ПолiтДумка

Бібліотекарі наповнюватимуть українську Вікіпедію

23 апреля
04:17 2024

Українські бібліотекарі наповнюватимуть публікаціями Вікіпедію.
Відповідний меморандум про співпрацю підписали у понеділок, 22 квітня, виконуючий обов’язки директора Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого Олег Сербін і голова правління ГО «Вікімедіа Україна» Ілля Корнійко під час пресконференції в Укрінформі.

«Багато з моїх колег-бібліотекарів уже не перший рік наповнюють Вікіпедію, а також модерують цю справу. Цей досвід потрібно масштабувати і поглиблювати, тому ми виступили з пропозицією співпраці на більш професійних рейках, щоб це не було ініціативою одного бібліотекаря, а щоб спільно далі рухати цю світлу справу», — сказав Сербін.

За його словами, співпраця відбуватиметься на громадських засадах як підвищення кваліфікації бібліотекарів. Для початку планується навчити навичкам наповнення Вікіпедії низку бібліотекарів, які надалі стануть наставниками у цій справі для своїх колег.

Сербін висловив сподівання, що така співпраця наповнить Вікіпедію та покращить рівень бібліотечних інформаційних працівників у роботі з онлайн-ресурсами і створенні якісного контенту.

Наразі в Україні діє близько 13 тис. бібліотек, а також велика є кількість університетських наукових бібліотек, поінформував Сербін.

Своєю чергою представник ГО «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич розповів, що протягом останнього місяця в Україні було створено 4 тис. 800 статей. За цим показником Україна знаходиться на 10-му місці в світі.

Загалом за числом статей у Вікіпедії Україна посідає 14-те місце в світі, а за розміром бази даних — 12-те місце в світі, що свідчить про високий рівень.

Нагадаємо, т.в.о. міністра культури та інформполітики Ростислав Карандєєв повідомив, що в Україні планують будівництво нових та модернізацію вже наявних сховищ для евакуації та збереження культурних цінностей під час війни.

Источник: ukrinform.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Вчені створили революційний БПЛА завдяки мозку тварин

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!