ПолiтДумка

Більшість угорців вважає, що дефіцит продуктів стався через політику уряду Орбана

28 декабря
11:42 2022

На думку більшості угорців, причиною зростання цін на продукти харчування є економічна політика уряду, слабкий форинт і високі ціни на енергоносії, а не санкції ЄС.

Згідно з опитуванням Publicus Research, проведеним для видання Népszava, більше ніж три чверті угорців не могли купити продукт за фіксованою ціною, оскільки його не було в магазині. Згідно з даними опитування, 56% регулярно стикаються з цим явищем.

У репортажі RTL.hu продавці однієї з крамниць навіть засміялися, коли почули, що у них просять цукор-пісок за офіційною ціною.

Кілька тижнів тому міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь сказав, що дефіцит продуктів із фіксованими ціни виник через надмірний «ентузіазм покупців», які нібито масово скуповують ці продукти. Хоча у багатьох супермаркетах введено обмеження на кількість покупок цих продуктів — зокрема цукру, молока тощо.

Тим часом експерти попереджають, що така політика уряду Орбана може спричинити хвилю банкрутств і звільнень у невеликих магазинах, тоді як великі мережі намагаються мінімізувати свої втрати, підвищуючи ціни на інші товари.

Згідно з опитуванням Publicus, більшість угорців не звинувачують європейські санкції щодо Росії у високих цінах на продукти харчування. Тільки 46% вважають причиною інфляції відповідь Європи на дії Кремля.

Натомість більшість вважають, що основною причиною є різке зростання цін на енергоносії (88%), слабкий форинт (86%), помилкова економічна політику уряду (74%) і методи встановлення цін трейдерами (63%), повідомляє Népszava.

Однак, згідно з урядовою пропагандою, відповідальність за зростання цін на продукти несуть лише Брюссель і «помилкові» санкції.

Помітна різниця в причинах кризи серед прихильників провладної партії та опозиції.

Так, виборці Fidesz-KDNP, звичайно, більш поблажливо ставляться до дій уряду Орбана: лише 45% з них вважають, що за швидким зростанням цін на продукти харчування стоїть неправильна економічна політика. Натомість 75% вважають, що причиною є «слабкий» форинт. Тоді як 85% вважають, що за цим стоять саме санкції з боку ЄС.

Що стосується виборців опозиції, то 97% звинувачують слабкий форинт, 96% звинувачують політику уряду, і лише 19% бачать проблеми через запроваджені санкції.

Згідно з даними KSH (Головне управління статистики Угорщини), у листопаді витрати на продукти харчування в угорців зросли на 44%, у порівнянні з минулим роком. Натомість за дослідженням Publicus, на початку грудня люди відчули середнє зростання цін на 77%.

Угорські родини витрачають на їжу в середньому 39% свого доходу, при цьому жінки оцінюють цей показник дещо вищим – у 43%, а чоловіки – 35%. Це означає щомісячні витрати на продукти в середньому складають 101 000 форинтів (близько 9905 грн) на людину. Утім п’ята частина респондентів витрачає лише 26 000 – 50 000 форинтів (2550 – 4900 грн), пенсіонери в середньому 81 000 форинтів (7945 грн).

Источник: infopost.media


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Ризнык: На таком уровне так играть, даже в меньшинстве, нельзя

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!