ПолiтДумка

Бразильські розробники представили новітню реактивну систему залпового вогню Astros II

10 июня
12:42 2025

Мілітарне видання Defence Express інформує: Іспанія вирішила припинити оборонну співпрацю з Ізраїлем, включно з контрактами на виготовлення в країні ізраїльських ПТРК Spike та далекобійних РСЗВ PULS. Тепер іспанські військові змушені шукати альтернативу, і серед можливих варіантів знову з’являється бразильська система ASTROS II

ASTROS II — це бразильська реактивна система залпового вогню, розроблена компанією Avibras для ураження цілей на великих відстанях. Її головна особливість — універсальність: система може запускати широкий спектр боєприпасів — від 127-мм ракет до крилатих ракет AV-MTC з дальністю до 300 км. У стандартному варіанті ASTROS II здатна вражати цілі на дистанції до 90 км. Установки монтуються на колісному шасі з високою прохідністю, що дозволяє швидко змінювати позиції та маневрувати в польових умовах.

Втім, система має і свої слабкі сторони. Найбільша — це спосіб управління вогнем: для стрільби батарея повинна зосередитись в одному місці, що підвищує ризик контрудару. Попри це, ASTROS II користується попитом на експортному ринку. Серед її операторів — Бразилія, Індонезія, Саудівська Аравія, Малайзія та інші. Avibras готова адаптувати систему під потреби замовника і навіть локалізувати виробництво, що робить її привабливою для країн, які прагнуть розвивати власний оборонно-промисловий комплекс.

Водночас Бразилія активно просуває ASTROS II на експорт: раніше йшли переговори про продаж виробника Австралії, а нині — Саудівській Аравії. Крім того, Бразилія готова локалізувати виробництво системи в Іспанії, що робить цю пропозицію привабливою з погляду промислової кооперації.

Однак бразильська система — не єдина альтернатива для Іспанії. Серед інших варіантів — американський M142 HIMARS, південнокорейський K239 Chunmoo, а також перспективна французька РСЗВ Foudre, розробка якої наразі триває. Іспанія наразі не ухвалила остаточного рішення, але ці дискусії демонструють, наскільки швидко змінюється ринок озброєнь у Європі через геополітичні та економічні фактори.

Источник: noworries.news


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Apple повертає забуту функцію камери в смартфоні iPhone 18 Pro

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!