ПолiтДумка

Чи справді радянські автомобілі були набагато гіршими за західні

22 мая
16:11 2023

Кожен автомобільний ентузіаст знайомий з потужними американськими машинами, докладністю виробництва японських автомобілів, а також з високою керованістю та якістю збірки німецьких автомобілів. Але дуже мало хто знає про переваги автомобілів, випущених в країнах Східної Європи після Другої світової війни. Чи мали ці автомобілі якісні переваги?

Щоб відповісти на це запитання, треба згадати, як відносилися до автомобілів жителі Радянського Союзу та Східної Європи, які виросли в епоху соціалізму. Для тих, хто не знає, придбання нового автомобіля тоді було складним процесом. Потрібно було записатися в чергу і чекати чотири-п’ять років, перш ніж автомобіль продадуть вам.

А яким був вибір автомобілів того часу? У Радянському Союзі були ВАЗ, ЗАЗ та ГАЗ, у Румунії – Dacia та ARO, у Чехословаччині – Skoda, у Польщі – Polski Fiat та Polonez, а Східна Німеччина мала Trabant – автомобілі з пластиковим кузовом та мінімальними технічними характеристиками.

Після закінчення війни автомобілі, випущені в комуністичну епоху, були лише копіями таких відомих брендів, як Fiat, Opel або Ford. Першим таким автомобілем був Москвич 400, який був створений на основі Opel Kadett, оскільки радянська влада просто вивезла завод Opel з Німеччини до Москви.

Технологія зворотного інжинірингу західних автомобілів отримала широке застосування – радянська влада отримувала автомобілі, розбирала їх, а потім відтворювала згідно своїх виробничих стандартів. Це особливо помітно на прикладі румунських моделей Dacia 1100 і Dacia 1300, які були створені на основі ліцензії від французького Renault і базувалися на моделях Renault 8 і 12.

Спочатку автомобілі Dacia можна було порівняти зі своїми западними прототипами за якістю збірки та комфортом. Але з плином часу, при погіршенні економічної ситуації, якість цих автомобілів почала падати масово.

Дефіцит матеріалів, погана якість збірки та використання низькоякісних деталей призвели до того, що ці автомобілі стали символом невдачі. Чи були вони дійсно погані? Коротка відповідь – так.

Чому люди купували ці автомобілі? Тому що це були єдині доступні машини в той час. Хоча вони відповідали потребам звичайних людей, які проживали під комуністичним режимом. Ці автомобілі могли перевезти всю сім’ю на рідкісні та скромні відпочинки, їх можна було використовувати для перевезення різних вантажів, і вони були відносно надійними – принаймні, так вважали люди, які з ними зростали.

“Надійність” полягала в їх простоті і легкості ремонту – розібрати ці автомобілі до дрібниць можна було за допомогою кількох ключів і викрутки.

Але в цілому, автомобілі радянської епохи були застарілими та примітивними. Навіть у порівнянні зі своїми західними суперниками того ж періоду, такими як Mercedes, BMW або навіть “американці”, всі вони були кращими за радянські машини. Це було, ніби, порівнювати супер-яхту з іржавим велосипедом.

Тому, якщо ви хочете почути, що таке повна відповідальність за керування транспортним засобом і відволіктися, ви можете проїхатися на таких автомобілях, як іржава, повільна і дуже гучна Dacia 1310 (або будь-якому “Москвичу”). Але будьте дуже обережні! Ці машини зазвичай були перевантажені роботою і знехтуванням, і після падіння режиму їх технічний стан зазвичай був жахливим, тому вони могли розпадатись в будь-який момент.

Звичайно, не всі автомобілі, випущені в комуністичну епоху, були погані або нудні. Деякі моделі, такі як “Волга” М21, були чудовими і могли легко конкурувати з західними варіантами. “Волга” або “Победа” мали елегантний дизайн, сучасні на той час зручності та хорошу динаміку. Базова модель мала 2,3-літровий рядний чотирициліндровий двигун, але якщо у вас були хороші зв’язки або ви були агентом КДБ, то можна було купити 5,5-літровий V8 з потужністю 160 к.с. Проте, варто відзначити, що вони були всього лише копіями американських автомобілів, таких як Chevy Bel Air або Ford Mainline.

Так от, чи були автомобілі радянської ери погані? Звичайно, вони були гіршими, ніж ті, що були виготовлені в капіталістичних суспільствах. Але якщо дивитися на них з позиції любителя ретро, вони вражають своєю оригінальністю та простотою. Хоча це не робить їх надійними або якісними, тому вибирайте їх на свій страх і ризик, лише якщо ви маєте високу стійкість до стресу.

Источник: mashyna.com.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Розроблено новий спосіб управління та маніпулювання оптичними сигналами

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!