ПолiтДумка

чим небезпечні літієві батареї і як користуватися, щоб не вибухали

24 июня
16:19 2024

Потрібно стежити за тим, щоб гаджети не перегрівалися, особливо у спеку, інакше вони можуть спалахнути разом із житлом.

Літій-іонні акумулятори зараз входять до складу практично кожного пристрою. Однак вони не тільки живлять гаджети, а й можуть стати причиною пожежі. Про те, як уберегти такі батареї від перегріву та займання, розповів портал Interesting Engineering.

Чим небезпечні літій-іонні акумулятори

Багато сучасних портативних пристроїв, включно з телефонами, планшетами, блоками живлення, комп’ютерами, іграшками, побутовою технікою, інструментами та мобільним обладнанням, як-от електричні велосипеди та скутери, містять літій-іонні акумулятори. Вони доволі енергоємні, проте містять легкозаймисті матеріали. Ризики та небезпеки, пов’язані з ними, включають пожежу, вибух, поширення радіації, хімічний вплив, удар струмом.

За оцінками аналітиків з Pragmatic Research щорічно відбувається від 10 000 до 12 000 пожеж через загоряння літій-іонних батарей.

Куди потрібно здавати старі батареї

Не потрібно змішувати батареї зі звичайним сміттям, оскільки це може призвести до раптового загоряння, і тоді може постраждати квартира або будинок. Деякі акумулятори можуть містити токсичні хімічні речовини, важкі метали та інші забруднювачі довкілля, які в разі потрапляння на шкіру, в їжу, воду, можуть спричинити опіки, отруєння.

Батареї варто здавати в спеціальні пункти приймання, співробітники яких знають, як їх правильно і безпечно утилізувати. Гаджети з вбудованими акумуляторами, як-от електронні сигарети, цифрові тести на вагітність, брелоки тощо, не завжди приймаються в таких пунктах. І це треба враховувати.

Про те, де розташовані актуальні місця прийому старих акумуляторів, можна дізнатися на сайті всеукраїнського екоруху «Батарейки, здавайтеся!» — batareiky.ua (прим. ред.).

Заходи безпеки для користувачів

Державна служба пожежної безпеки Австралії рекомендує за жодних умов не торкатися до роздутого або зламаного пристрою чи акумулятора голими руками, оскільки тепло та/або хімічні речовини можуть спричинити серйозні опіки.

Гаджети краще заряджати за допомогою звичайної, а не швидкої, зарядки. Таким чином можна уникнути перегріву.

Варто стежити за телефонами і носимими пристроями влітку, оскільки вони перегріваються і ламаються через сильну спеку. Річ у тім, що у маленьких девайсів немає вентиляторів для охолодження, як у ноутбуків, тому вони погано переносять високу температуру.

Источник: focus.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Арне Слот назвал трех главных конкурентов Ливерпуля в борьбе за чемпионство

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!