Чотири головні міфи про садівництво, яких слід уникати
Садівникам-початківцям радять дослухатися до рекомендацій більш досвідчених колег. Але, виявляється, не всі поради однаково корисні.
Досвідчені садівники люблять ділитися своїм досвідом. Часто їхні поради дуже корисні. Але, водночас, деякі не мають жодного сенсу і можуть навіть завдати шкоди вашому саду або просто марно витратити ваш час та сили.
Експерт назвав Express.co.uk чотири головних міфа про садівництво, яких слід уникати.
Міф перший: посадження насіння з куплених у магазині овочів — гарний садовий лайфгак
Звичайно, насіння, яке ви дістанете з солодкого перцю, купленого в супермаркеті, проросте, але розмір або форма плоду, найімовірніше, не будуть такими, як ви очікуєте. Ви можете отримати іншу форму, наприклад, перець чилі розміром з горошину. У генетиці це явище називається сегрегацією.
Більше того, це насіння зазвичай не дуже придатне для посадження. Часто овочі занадто довго перебували в холодильнику і зазнають занадто великих змін.
Спеціально призначене для посадження насіння буде найкращим рішенням, тому що овочі, з яких вони зібрані, не були оброблені, щоб подовжити термін їх зберігання, і не перебували в холодильнику.
Міф другий: харчова сода може лікувати грибкову інфекцію
Харчова сода безумовно є чудодійним засобом, але все ж таки вона не ефективна у всіх випадках.
Харчову соду можна використовувати, якщо ви боретеся з борошнистою росою, але, згідно з дослідженнями, вона не працює з іншими видами грибків. Крім того, її дія все ще поступається стандартним фунгіцидам і сильно залежить від багатьох факторів (наприклад, методу застосування та температури).
Крім того, що використання харчової соди може бути марним, вона може також завдати відчутної шкоди вашим рослинам. Високі концентрації натрію токсичні для рослин, якщо ви кинете жменю сухої харчової соди на невелику рослину, вона, найімовірніше, загине. Більш того, оскільки натрій розчинний, він може пошкодити або вбити довколишні рослини.
Міф четвертий: пожовтіння рослин означає, що це грибок
Жовте листя не завжди сигналізує про грибкове захворювання рослини. По-перше, пожовтіння може залежати від сорту рослини. Крім того, потрібно завжди уважно спостерігати, які ще симптоми виявляє рослина.
Винуватцями пожовклого листя можуть бути поживні речовини, поливання, температура, світло, шкідники та хвороби.
Міф п’ятий: плями на листі можна вилікувати
Потворні чорні плями майже напевно є ознакою однієї з кількох грибкових інфекцій, які можуть пошкоджувати та вбивати деякі рослини.
Плями на листі, викликані грибком, не можуть бути усунені фунгіцидами власними силами, але прогрес можна зупинити, особливо при виявленні на ранній стадії.
Але, на жаль, ураження на листі незворотні та схожі на шрами у людей. Отже, обрізання непривабливого листя для запобігання подальшому поширенню і з естетичною метою завжди є єдиним можливим варіантом.
Источник: tsn.ua