ПолiтДумка

Дані 46 млн британців таємно використали у системі розпізнавання облич

10 января
05:10 2024

Поліція Великої Британії ще у 2019 року таємно використовує особисті дані 46 мільйонів жителів країни та іноземців у системі розпізнавання облич.

Про це повідомила газета The Telegraph за підсумками власного розслідування. За інформацією видання, силовики використали дані для системи розпізнавання облич не лише з бази паспортів дорослих британців, а й від імміграційної служби.

Як вказує видання, Кріс Філп, глава британської поліції, минулого року підняв питання доступу офіцерів до бази даних власників паспортів, щоб вони могли використовувати розпізнавання облич для ідентифікації підозрюваних у всіх крадіжках зі зломом, грабежах і магазинних крадіжках. Однак розслідування, проведене The Telegraph і Liberty Investigates, виявило, що така практика існує щонайменше з 2019 року. Дані, отримані журналістами від Міністерства внутрішніх справ через запит щодо свободи інформації (FOI), показують, що за перші дев’ять місяців 2023 року поліцейські більше 300 разів проводили пошук у базі даних паспортів Великої Британії, яка містить зображення всіх 46 мільйонів власників британських паспортів, використовуючи технологію розпізнавання облич. Офіцери також вели пошуки в імміграційній базі даних Великої Британії, яка містить інформацію про іноземних громадян.

Це відкриття викликало занепокоєння серед депутатів парламенту. Речник Джона Едвардса, Уповноваженого з питань інформації, сказав, що вони обговорюватимуть питання розголошення та його наслідки для захисту даних у міністерстві внутрішніх справ.

«Офіс Уповноваженого з питань інформації співпрацює з Міністерством внутрішніх справ щодо низки питань, пов’язаних із технологією розпізнавання обличчя, щоб краще забезпечити її використання відповідно до принципів захисту даних. Зараз ми займаємося питанням бази даних паспортів у світлі цієї додаткової інформації», — заявив речник.

Девід Девіс, колишній міністр кабінету міністрів, заявив, що у Великій Британії «не існує чіткої законодавчої основи» для використання технології розпізнавання облич. «Дані ні в паспортній базі Великої Британії, ні в імміграційній базі даних можуть надаватись для цих цілей. Такі дії поліції підривають відносини даних між громадянином і державою. Принаймні, Палата громад повинна бути точно проінформована, хто це санкціонував і хто це виконав», — сказав він.

Тоні Портер, колишній комісар, який займався камерами спостереження, вказав, що це «є проблемою», коли дані власників паспортів шукаються поліцією без їхнього попереднього відома або згоди на те, що вони будуть використовуватися з такою метою. «Проблемним є й те, що Уряд наголошує на важливості прозорості. Вони повинні оприлюднити інформацію про те, як і чому це законно, інакше вони ризикують втратити довіру та довіру громадськості», — вказав пан Портер, колишній помічник начальника констебля.


Технологія розпізнавання облич дозволяє поліції використовувати зображення, отримані з таких джерел, як камери відеоспостереження або записи мобільних телефонів, навіть ті, які розмиті або частково затемнені, і шукати збіги в базі даних потенційних підозрюваних.Використання технології різко зросло в останні роки, і сили вже проводять тисячі обшуків щорічно, використовуючи національну базу даних поліції, яка містить близько 16 мільйонів зображень людей, які були заарештовані, включаючи сотні тисяч, яким ніколи не пред’являли звинувачень або з них були зняті підозри.У грудні стало відомо, що незабаром поліція також зможе шукати базу даних 50 мільйонів власників водійських прав у Британії відповідно до нового закону, який проходить через парламент.

Міністерство внутрішніх справ у відповідь заявило, що випадки використання інформації для розпізнавання облич спрямовані на найсерйозніші злочини.

«Ретроспективне розпізнавання обличчя використовується після того, як стався злочин, у рамках розслідування, щоб спробувати ідентифікувати, хто ця людина. Ця технологія значно допомогла просунути численні розслідування, включно з вбивствами, зґвалтуваннями і нападами. Ми використовуємо низку методів, щоб спробувати ідентифікувати підозрюваних, у невеликій кількості випадків ми будемо працювати з іншими організаціями, які можуть нам допомогти», заявили у відомстві.

Источник: ua.news


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

На ностальгію часу небагато. Sega видаляє 60 класичних ігор з ігрових магазинів

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!