Дефіцит чіпів зміниться кризою надвиробництва
За даними Reuters , глобальна нестача чіпів, що почалася в 2020-му, сьогодні обернулася надлишком. Експерти повідомляють про зниження попиту на низку категорій електроніки. Це веде до переповнених складів напівпровідникової продукції. Розбираємось, хто постраждає через ситуацію, що склалася.
З чого все почалося?
Раніше серед виробників техніки було поширено практику оперативних закупівель компонентів. Вони замовляли деталі якомога ближче до початку виробництва пристроїв, щоб мінімізувати витрати на зберігання складських запасів. З початком пандемії все змінилося — в умовах дефіциту та перебоїв із поставками кожен прагнув сформувати збільшений резерв комплектуючих.
Втім, це лише посилило нестачу запчастин. Економісти TechInsights навіть порівняли поведінку учасників ринку з панічною закупівлею туалетного паперу на зорі пандемії. Лише згодом споживачі усвідомили непотрібність накопичення таких покладів. Зараз подібна ситуація спостерігається з електронними компонентами.
Що тепер?
Наразі аналітики повідомляють про зниження попиту на багато видів техніки. У всьому виною зростання інфляції і локдауни, що продовжуються, в Китаї. Особливо стали менше купувати недорогі смартфони, ПК та ноутбуки. Через що вендори зіткнулися з переповненням складів. За даними аналітиків, у першому кварталі 2022-го обсяг запасів продукції в деяких компаній досяг історичного максимуму.
Крім мобільних брендів, постраждають і їхні постачальники, наприклад, виробники радіочастотних модулів. Дещо краще себе почувають виробники чіпів для машин. Але це може змінитись, коли автоконцерни перестануть закуповувати зайвий обсяг компонентів. Наслідки кризи на собі відчують і NVIDIA. Частково це пов’язано із падінням ринку криптовалют, зазначають фахівці.
Найменше в актуальній ситуації будуть порушені Apple та TSMC. «Яблучна» корпорація випускає дорогі гаджети, на які утримується стабільно високий попит. А TSMC у разі потреби здатна перейти на більш затребувані комплектуючі.
Источник: 4pda.to