• Главная страница
  • Связь с редакцией
  • Реклама

ПолiтДумка

Директор TikTok Шоу Цзі Чью був «підсмажений» законодавцями США

24 марта
13:56 2023

Законодавці США розкритикували генерального директора TikTok щодо можливого впливу Китаю на платформу та заявили, що короткі відеоролики завдають шкоди психічному здоров’ю дітей, що відображає двопартійну стурбованість щодо влади програми над американцями.

Свідчення генерального директора Шоу Цзі Чу перед Конгресом мало полегшили занепокоєння США щодо китайської материнської компанії TikTok ByteDance і додали нового імпульсу закликам законодавців заборонити платформу по всій країні.

Протягом п’яти годин свідчень Чу неодноразово заперечував, що додаток ділиться даними або має зв’язки з Комуністичною партією Китаю, і стверджував, що платформа робить усе, щоб забезпечити безпеку своїх 150 мільйонів американських користувачів.

Чью сказав, що TikTok понад два роки «будував щось подібне до брандмауера, щоб захистити захищені дані користувачів США від несанкціонованого іноземного доступу. Суть така: американські дані зберігаються на американській території американською компанією, яка контролюється американською стороною. персоналу», — сказав Чью.

Але жоден законодавець не підтримав TikTok, оскільки вони вважали відповіді Чу щодо Китаю ухильними та висловлювали занепокоєння щодо влади, яку додаток має над дітьми США.

Інші звинуватили TikTok у просуванні контенту, який заохочує до розладів харчування серед дітей, незаконного продажу наркотиків і сексуальної експлуатації.

«TikTok міг би бути створений для мінімізації шкоди для дітей, але було прийнято рішення агресивно залежати дітей в ім’я прибутку», — сказала Кеті Кастор, демократ, на слуханнях у комітеті Палати представників з питань енергетики та торгівлі.

Чу відповів на багато гострих запитань, сказавши, що проблеми «складні» і не є унікальними для TikTok.

Компанія стверджує, що витратила понад 1,5 мільярда доларів на заходи з безпеки даних під назвою «Проект Техас», у якому наразі працює близько 1500 штатних співробітників і укладено контракт з Oracle Corp (ORCL.N) на зберігання даних користувачів TikTok у США .

Але критики не були заспокоєні, оскільки компанія не оголосила про жодні нові зусилля щодо захисту конфіденційності.

Чу, який розпочав свої свідчення зі згадки про своє сінгапурське коріння, сказав: «Ми не просуваємо та не видаляємо контент на вимогу китайського уряду».

Він додав: «Ми зобов’язуємося перед цим комітетом і всіма нашими користувачами зберегти (TikTok) вільним від будь-яких маніпуляцій з боку будь-якого уряду». За його словами, програма суворо перевіряє контент, який може завдати шкоди дітям.

Незрозуміло, як законодавці діятимуть після слухань або як швидко вони зможуть прийняти закон, щоб посилити юридичні повноваження адміністрації Байдена щодо заборони TikTok.

«НЕ ПРО ВЛАСНІСТЬ»

Близько 20 сенаторів США – 10 демократів і 10 республіканців – підтримали двопартійне законодавство, яке дає адміністрації президента Джо Байдена можливість заборонити TikTok, і доля програми додала новий елемент до напруженості між Вашингтоном і Пекіном.

Минулого тижня TikTok заявив, що адміністрація Байдена вимагає від своїх китайських власників відмовитися від своїх часток, інакше їм загрожує потенційна заборона.

Коли його запитали про можливе відчуження, Чу сказав, що проблема «не у власності» та стверджував, що занепокоєння США можна вирішити, перемістивши дані до центрів зберігання в США.

Міністерство торгівлі Китаю заявило, що примусовий продаж TikTok «серйозно вдарить по довірі інвесторів з усього світу, включаючи Китай, інвестувати в Сполучені Штати», і що Китай буде проти будь-якого продажу.

Деякі законодавці посилалися на коментарі Китаю, щоб відхилити твердження TikTok про те, що він відокремлений від китайського уряду.

На слуханнях у Палаті представників у четвер Ніл Данн запитав Чу, чи ByteDance шпигувала за американцями на прохання Пекіна. Чу відповів: «Ні».

Потім республіканець Данн запитав про повідомлення американських ЗМІ про те, що китайська команда ByteDance планує використовувати TikTok для моніторингу місцезнаходження конкретних громадян США, і повторив своє запитання про те, чи ByteDance шпигував.

«Я не думаю, що шпигунство — це правильний спосіб описати це», — сказав Чу. Далі він назвав звіти «внутрішнім розслідуванням», але його обірвав Данн, який назвав широке використання TikTok «раком».

Акції американських компаній соціальних медіа, які конкурують з TikTok за рекламу, виросли в четвер, причому материнська компанія Facebook Meta Platforms Inc (META.O) закрилася на 2,2%, а Snap Inc (SNAP.N) – на 3,1%.

«SNAP і META вважають, що генеральний директор не впорався добре, і TikTok може бути заборонено», — сказав Томас Хейс, голова правління та керуючий член Great Hill Capital. «Я думаю, що чутки про загибель TikTok можуть бути сильно перебільшеними».

«ВРЯТУЙТЕ НАШИХ ДІТЕЙ»

Демократичний депутат Тоні Карденас сказав, що Чью «хорошо танцює зі словами» і звинуватив його в тому, що він уникає жорстких запитань щодо доказів того, що додаток завдає шкоди психічному здоров’ю дітей.

Чью сказав, що компанія інвестує в модерацію контенту та штучний інтелект, щоб обмежити такий контент.

Конгресмен Даяна ДеГетт, демократ, заявила, що зусилля TikTok із запобігання поширенню дезінформації на платформі не дали результатів.

«Ви дали мені лише узагальнені заяви про те, що ви інвестуєте, що ви стурбовані, що ви виконуєте роботу. Цього недостатньо для мене. Цього недостатньо для батьків Америки», — сказав ДеГетт.

Представник Гас Біліракіс показав комітету колекцію коротких відео TikTok, які, здавалося, прославляли самоушкодження та самогубство або прямо закликали глядачів заподіяти собі смерть.

«Ваша технологія буквально веде до смерті», — сказав Біліракіс. «Ми повинні врятувати наших дітей від таких великих технологічних компаній, як ваша, які продовжують знущатися над ними та маніпулювати ними заради вашої власної вигоди».

Чу сказав Біліракісу, що TikTok ставиться до проблеми самогубства та самоушкодження «дуже, дуже серйозно».

TikTok недоступний у Китаї, де ByteDance пропонує китайський еквівалент Douyin. Тим не менш, слухання уважно стежили в країні, відповідні пости новин зібрали мільйони переглядів на сайті мікроблогів Weibo, де багато користувачів висловлювали співчуття Шоу та критикували «ворожість» США.

Ху Сіцзінь, колишній головний редактор державного таблоїду Global Times, написав у Twitter у четвер: «Цього разу США грабують TikTok, але лицемірно проходять процес слухання».

У п’ятницю міністерство закордонних справ Китаю на регулярному брифінгу заявило, що ніколи не просили компанії збирати або надавати дані з-за кордону уряду Китаю у спосіб, який порушує місцеві закони, і що США припускають провину TikTok і «необґрунтовано пригнічують» компанія.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Шовковский: Турнирных задач нет, но есть лицо, которое игроки не должны терять — Футбол, Александр Шовковский, Динамо Киев, Верес, Чемпионат Украины — Террикон

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY