ПолiтДумка

ДСА рекомендує судам поштову кореспонденцію надсилати електронно

Ноябрь 27
18:54 2020

Державна судова адміністрація рекомендує судам поштову кореспонденцію надсилати в електронному вигляді.

Про це йдеться у листі, який було направлено апеляційним загальним, господарським, адміністративним, місцевим загальним судам і територіальним управлінням ДСА, повідомляє прес-служба.

У листі зазначається, що така необхідність виникла з критичною ситуацією, що склалася з фінансовим забезпеченням діяльності судів у 2020 році, зокрема у частині відсутності асигнувань на оплату послуг з відправки поштової кореспонденції.

У рекомендаціях йдеться про відправку всієї службової кореспонденції (окрім процесуальних документів) виключно в електронному вигляді на адреси електронної пошти у разі:

— надсилання кореспонденції у відповідь на листи, що надійшли до суду електронною поштою, або в попередніх листах таких адресатів вказана адреса електронної пошти для можливого листування;

— надсилання кореспонденції органам державної (місцевої) влади чи іншим юридичним особам, використовуючи при цьому адресу електронної пошти, вказаної на офіційних сайтах чи на бланках листів відповідних юридичних осіб.

Щодо процесуальних документів, то в електронному вигляді вони надсилаються:

— стороні у справі за її письмовою заявою, на адресу електронної пошти, вказаної у відповідній заяві;

— державним (місцевим) органам влади на їх адресу електронної пошти, вказаної на офіційних сайтах чи на бланках листів, попередньо узгодивши можливість такого надсилання (шляхом обміну листами чи використовуючи інший спосіб письмового підтвердження).

Важливо: у разі надсилання кореспонденції на адресу електронної пошти необхідно обов'язково підписувати її кваліфікованим електронним підписом відповідної посадової особи суду.

Окрім цього, сторони у справі для отримання повідомлень від суду мають можливість користуватися сервісом "Електронний суд" (для осіб, які зареєстровані в підсистемі, повідомлення, повістки, судові рішення та інші процесуальні документи надсилаються в електронному вигляді автоматично); інші особи, які не зареєстровані в "особистому кабінеті", можуть подати заяву про надсилання їм процесуальних документів на електронну пошту, а також судових викликів і повідомлень — у вигляді SMS (у разі відсутності в учасника електронної пошти).

Источник: jurliga.ligazakon.net

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Samsung разрабатывает свой ARM-процессор для компьютеров

Samsung разрабатывает свой ARM-процессор для компьютеров

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".