Джеф Безос каже, що двигун саме його компанії повезе на Місяць першу в історії жінку. Щоправда, це ще не точно
Мільярдер Джеф Безос, засновник космічної компанії Blue Origin, заявив, що саме її двигун ВЕ-7 буде встановлений на космічний апарат, який відправить до Місяця першу в історії жінку. Утім, на це право претендують ще дві компанії.
«Ось двигун, який повезе першу жінку на поверхню Місяця», — написав Безос в Instagram у підписі до відео випробування двигуна ВЕ-7 компанії Blue Origin.
Мільярдер мав на увазі програму «Артеміда» Національного аерокосмічного агентства США (NASA). У її межах у 2024 році має відбутися перший із 1972 року пілотований політ на поверхню Місяця, у якому вперше братиме участь жінка-астронавт.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Публикация от Jeff Bezos (@jeffbezos)
Утім, NASA поки не оголошувала, яку саме компанію обере для побудови космічного апарата для посадки на Місяць. На це, окрім Blue Origin, претендують ще дві компанії — SpaceX Ілона Маска та Dynetics.
У квітні цього року NASA уклала 10-місячний контракт із трьома компаніями на загальну суму 967 мільйонів доларів. Це означає, що до лютого 2021-го вони мають представити агентству свої розробки щодо пілотованого польоту на Місяць. Як уточнює Reuters, NASA обере дві з трьох компаній для подальшої співпраці.
Двигун BE-7 розроблявся Blue Origin протягом кількох років для місячного апарата «Blue Moon». Паливом для нього слугуватимуть рідкий кисень і водень. Тяга ВЕ-7 становить понад 44 тисячі Ньютонів, а під час примісячення вона може зменшуватися вп’ятеро для м’якшої посадки.
Що відомо про перший за останні 50 років політ людей на Місяць?
У межах космічної програми «Артеміда» NASA має на меті до 2024 року висадити на поверхню супутника Землі «першу жінку й наступного чоловіка». Мета програми полягає в організації наукових досліджень та пошуку економічних вигод від використання Місяця. Ідеться, зокрема, про перетворення супутника на майданчик для подальшого дослідження Марсу.
З цією метою, серед іншого, NASA розробило «пакт Артеміди» — перелік принципів, які врегульовують дослідження супутника Землі космічними державами. Нині до пакту приєдналися вісім держав: Австралія, Канада, Італія, Японія, Люксембург, Об’єднані Арабські Емірати, Велика Британія та Україна.
Источник: hromadske.ua