ПолiтДумка

ексдепутат Держдуми назвав двох найімовірніших кандидатів на посаду нового президента РФ

28 апреля
13:32 2023

Колишній депутат Держдуми РФ, який отримав українське громадянство, бізнесмен Ілля Пономарьов переконаний, що вже зовсім скоро у Росії відбудеться «поділ влади».

На посаду нового президента Росії сьогодні є два кандидати: чинний прем’єр-міністр Михайло Мішустін та заступник глави Радбезу РФ Дмитро Медведєв.

Таку думку висловив ексдепутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, повідомляє видання «ГОРДОН».

«На мою думку, у цьому процесі (майбутнього поділу влади в РФ — ред.) є два очевидні лідери: це [прем’єр-міністр Михайло] Мішустін і [заступник глави Ради безпеки РФ Дмитро] Медведєв. Медведєва дуже багато хто недооцінює, але я вважаю, що списувати його з рахунків не варто», – переконаний Пономарьов.

За словами ексдепутата Держдуми РФ, зміна влади в Росії – процес інерційний, і він може відбутися за одним із двох сценаріїв. Перший із них, за словами Пономарьова, це «квазіконституційний шлях».

«Тобто Путін у якийсь спосіб зникає. Не має значення – його вбили або визнали недієздатним, він захворів, лежить удома, тому тимчасово не може керувати. Конституційний шлях передбачає, що [у такій ситуації] виконувачем обов’язків президента стає прем’єр-міністр. Далі, за якийсь час він має оголосити вибори, на яких мають обрати повноцінного президента. Очевидно, що людина, яка буде виконувачем обов’язків президента, матиме найбільші шанси стати повноцінним президентом», – вважає Пономарьов.

За його словами, щоб за цього сценарію зірвати обрання Мішустіна, потрібно буде долучати Держдуму, тобто «домовлятися з купою людей», а «це додаткова складність». Тож Пономарьов вважає Мішустіна найімовірнішим наступником Путіна.

Другий сценарій, за оцінкою політика, «дещо менш імовірний», але також реальний. Він полягає в тому, що після відходу чи усунення Путіна управління Росією відбуватиметься через колективне керівництво Ради безпеки.

«[Такий варіант можливий] якщо Путін не зовсім помер, а лежить із тяжкою хворобою вдома, з тим самим COVID, якого він так довго побоювався, COVID-19 впливає на мозок, відповідно, він не може керувати – і ось у нас колективне керівництво. А за умов колективного керівництва Ради безпеки у нас безальтернативний лідер – Дмитро Анатолійович Медведєв, бо лише він є заступником глави Ради безпеки. [Микола] Патрушев, нагадаю, є секретарем, а це посада технічна, виконавча. Секретар не може стати керівником, він не є політичною фігурою. Політична фігура в Раді безпеки – це Медведєв, і призначити його на цю позицію, і зняти його із цієї позиції може лише президент. Тому якщо виникає ситуація колективного керівництва, то в колективному керівництві перший серед рівних – це Медведєв», – пояснив Пономарьов.

Таким чином, зухвалі і скандальні заяви Медведєва, на думку політика, якраз свідчать про те, що він сам розглядає такий варіант розвитку подій.

«Він поводиться таким блазнівським способом, щоб знизити небезпеку в очах оточення, з одного боку, а з іншого боку, зробити себе прийнятним для силовиків, які складають основний кістяк Ради безпеки», – додав Пономарьов.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Нова суддя КСУ склала присягу

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!