Генерація вітрових і сонячних електростанцій Китаю обігнала вугільну
У першій половині року сумарна потужність вітрових і сонячних електростанцій у Китаї вперше перевищила потужність вугільних електростанцій, що свідчить про значний прогрес у переході на відновлювані джерела енергії.
Згідно зі звітом Ради з електроенергетики Китаю (CEC), частка вітрової та сонячної енергії досягла 38,4% від загального вироблення електрики, тоді як частка вугільних електростанцій знизилася до 38,1%. Очікується, що цього року Китай додасть 300 ГВт потужностей сонячної та вітрової енергії, що збільшить сукупну потужність відновлюваної енергетики до 1350 ГВт, або понад 40% від загальної потужності всіх джерел енергії, яка становить 3300 ГВт. За прогнозами, частка вугілля в енергетичному балансі країни до кінця року впаде нижче 37%.
Збереження поточних темпів встановлення сонячних і вітрових електростанцій може збільшити загальну потужність джерел енергії, що не використовують викопне паливо, до 1900 ГВт до кінця 2024 року. Це складе 57,5% від загальної встановленої потужності енергетики, порівняно з 53,9% у 2023 році. До кінця першого півріччя 2024 року сумарна потужність вітрової та сонячної енергетики в країні досягла 1180 ГВт, що становить 38,4% від загальної встановленої потужності в 3070 ГВт.
Китай залишається найбільшим у світі споживачем, виробником та імпортером вугілля. У 2021 році голова КНР Сі Цзіньпін оголосив про наміри “суворо контролювати споживання вугілля” до 2025 року та “поетапно скорочувати споживання вугілля” з 2026 року. Попри стрімкий розвиток відновлюваної енергетики, китайська енергомережа потребує модернізації для підвищення гнучкості передачі та накопичення енергії, щоб компенсувати мінливість вітрової та сонячної генерації.
Коефіцієнт використання встановлених потужностей сонячних і вітрових електростанцій у першому півріччі був приблизно вдвічі нижчим, ніж у вугільних електростанцій. Це означає, що фактичний обсяг електроенергії, виробленої відновлюваними джерелами, був значно меншим, ніж обсяг електроенергії, виробленої вугільними електростанціями. За даними CEC, вугілля забезпечувало майже дві третини всього обсягу електроенергії, виробленої в Китаї у 2023 році.
Китай, найбільше у світі джерело викидів парникових газів, прагне до того, щоб до 2060 року 80% усієї виробленої енергії припадало на поновлювані джерела. Це допоможе країні досягти вуглецевої нейтральності та значно знизити вплив на кліматичні зміни.
Источник: cikavosti.com