ПолiтДумка

Глава МЗС Білорусі Макей міг скоїти самогубство

20 февраля
08:14 2023

У Білорусі 26 листопада 2022 року повідомили про раптову смерть міністра закордонних справ цієї держави Володимира Макея, який вважався дуже близьким до самопроголошеного президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка. Офіційно про причини раптової смерті глави білоруської дипломатії, що не мав серйозних проблем зі здоров’ям, нічого не повідомлялося, держЗМІ писали про те, що сталося, скупо, втім влада не стала спростовувати версію про «серцевий напад», що начебто й призвів до смерті.

Однак зараз стало відомо, що Макей міг скоїти самогубство. Про це білоруському виданню «Наша Ніва» повідомили одразу чотири не пов’язані між собою джерела у сферах охорони здоров’я та держуправління.

Журналісти нагадали, що про смерть міністра закордонних справ Білорусі першим повідомило державне видання «Белта». О 16:35 26 листопада на сайті інформагентства з’явилося лаконічне повідомлення: «Володимир Макей помер» — без традиційних для таких випадків формулювань «помер раптово» або «пішов з життя після тривалої хвороби».

Певне здивування викликав і той факт, що сам Лукашенко, який був дуже близьким до Макея, протягом довгого часу не спустив у держЗМІ вказівок про тон і характер висвітлення смерті головного дипломата Білорусі. У ряді видань у день смерті Макея про це практично не писали.

Ще більший подив викликав той факт, що на похорон Макея не приїхав його російський колега, голова МЗС РФ Сергій Лавров.

«Популярна версія перших днів — причиною смерті Маккея став непомічений серцевий напад. Але згодом у Мінську стали відомі й інші обставини смерті. Чотири джерела «Нашої Ніви» у сфері держуправління та медицини назвали причиною смерті самогубство», — пише «Наша Ніва».

Причини суїциду, згідно з публікацією, можуть ховатися в сукупності факторів. Частину з них, зважаючи на глибоко особистий характер, журналісти не вказували. Натомість вони сконцентрувалися на тому, що останні роки життя міністра супроводжувалися як політичними, так і особистими драмами.

«Друзі Маккея кажуть, що він болісно переживав крах курсу, який провадив. І часто почував себе непотрібним, а іноді просто недоречним. Досить згадати його заяву напередодні війни про виведення російських військ з території Білорусії після навчань. Через кілька днів з території Білорусі почалася найстрашніша кровопролитна війна у Європі після Другої світової війни», — пише видання.

За словами людей, які були добре знайомі з міністром закордонних справ Білорусі, Макей також знав, що адміністрація Олександра Лукашенка почала шукати кандидатів на його місце.

«Останнім часом йому відмовляли в особистій увазі, це дуже чутливо для нього», — цитують журналісти слова колеги Макея.

«Він розумів, що колишнє високе становище добігає кінця. І він після своїх висот більше ніде себе не бачив», — розповів співрозмовник видання.

«У день загибелі Володимир Макей повернувся додому до Дроздів один. В іншій квартирі залишилися його дружина Віра Полякова та молодший син. За інформацією «Нашої Ніви», першим, хто знайшов мертвого міністра, був старший син Полякової, який поїхав до Дроздів після безуспішних спроб родичів зв’язатися з ним телефоном. Спроби реанімувати міністра ні до чого не призвели», — пише видання.

Водночас джерела «Нашої Ніви» запевнили: ознак того, що це було вбивство, замасковане під самогубство, немає.

Журналісти нагадали, що 64-річний Володимир Макей належав до так званого «ліберального крила» в оточенні Лукашенка. Примітно, що з усієї владної верхівки Білорусі він єдиний час від часу розмовляв білоруською мовою.

За радянських часів Макей служив у ГРУ на офіцерській посаді. Дипломатичну кар’єру він почав будувати вже після проголошення незалежності Білорусі. За його плечима — посада глави Адміністрації президента, робота в якості особистого помічника Лукашенка, а після — робота в МЗС РБ як глава дипломатичного відомства.

Те, як закінчить своє життя Макей, навряд чи хтось міг уявити навіть напередодні його смерті. Так, 25 листопада, за день до смерті, Макей зустрічався із нунцієм Ватикану Йозічем.

Декількома днями раніше, 22 листопада, Володимир Макей разом із статс-секретарем Ради безпеки Вальфовичем вилетіли до Єревану на військово-транспортному літаку Іл-76МД. У Вірменії офіційні особи взяли участь у засіданні Ради колективної безпеки ОДКБ.

У самій Білорусі, зокрема у дипломатичному середовищі, фігуру Макея оцінюють по-різному. Його майбутній наступник Сергій Олійник на похороні міністра закордонних справ Білорусі заявив, що той «зробив великий внесок у розвиток білоруської державності, її становлення, зміцнення нашого суверенітету, збереження миру та стабільності на білоруській землі».

А ось інший дипломат, який побажав залишитися неназваним, переконаний: «великий внесок» Макей вніс не у  «зміцнення суверенітету» Білорусі, а в утвердження на білоруській землі диктатури Лукашенка.

«Те, що його начальник [Олександр Лукашенко] так сформувався, — багато в чому його заслуга. Він підспівував і потурав його не найлюдянішим інстинктам та мотивам поведінки. Це важливіше, ніж налагодження зв’язків із Заходом чи вдосконалення бюрократичної системи, за що йому можна віддати належне», — заявив колишній дипломат.

Втім, найкраще власну характеристику одного разу дав сам Макей.

«Я не пам’ятаю, хто це сказав, але якщо тебе збираються страчувати, то краще стратити за вірність, ніж за зраду», — заявив він 1 квітня 2022 року, коли стало ясно, що план Росії завоювати Україну зазнав невдачі.

Источник: obozrevatel.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

3 маленькі хитрощі з домашнім роутером

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!