ПолiтДумка

Google наполягає на антимонопольних заходах проти Microsoft на хмарному ринку Великобританії

04 декабря
03:34 2023

Компанія Google, за повідомленням агентства Reuters, направила до антимонопольного органу Великобританії скаргу проти Microsoft: редмондського велетня звинувачують у неконкурентній поведінці на хмарному ринку. За словами Google, політика Microsoft ставить у невигідне становище інших провайдерів хмарних послуг.

Amazon Web Services (AWS) і Microsoft Azure зіткнулися з зростаючою увагою у всьому світі з приводу їхнього домінування на ринку хмарних обчислень, у тому числі європейському . За оцінками Canalys, у III кварталі 2023 року частка AWS у світовому масштабі становила 31%, Microsoft Azure – 25%. Для порівняння: Google Cloud контролює близько 10%.

Перевіркою діяльності Amazon та Microsoft зайнялися регулюючі органи Великобританії, Європейського Союзу та США. Зокрема, минулого літа Google направила скаргу на Microsoft до Федеральної торгової комісії США (FTC), звинувативши цього хмарного провайдера в антиконкурентній практиці. Крім того, повідомлялося, що антимонопольне розслідування діяльності Amazon і Microsoft на хмарному ринку розпочне британський регулятор Office of Communications (Ofcom).

Повідомляється, що у жовтні нинішнього року Управління захисту конкуренції та ринків Великобританії (CMA) з подачі Ofcom ініціювало оцінку бізнес-практики Amazon і Microsoft у хмарному сегменті. За даними Ofcom, в 2022 році AWS і Microsoft Azure спільно контролювали 70-80% британського ринку публічних хмарних послуг, тоді як частка Google варіювалася в діапазоні 5-10%.

У своїй скарзі в CMA компанія Google заявляє, що політика ліцензування Microsoft погіршує конкурентні умови на хмарному ринку. За твердженнями Google, через ліцензійні обмеження Microsoft у британських клієнтів » не залишається економічно розумної альтернативи, крім як використовувати Azure як постачальника хмарних послуг, навіть якщо у конкурентів більш привабливі ціни, якість, безпека та функціональні можливості «. У ЄС Microsoft пішла на деякі поступки минулого року, проте Amazon і Google вони не торкнулися.

Share

Статьи по теме

Последние новости

ISW объяснил, почему РФ не комментировала вторую годовщину войны в Украине

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!