ПолiтДумка

Google представила нову відкриту мовну модель ШІ під назвою Gemma

23 февраля
01:57 2024

Корпорація Alphabet Inc., що володіє компанією Google, представила нову відкриту мовну модель штучного інтелекту під назвою Gemma, змінивши свою загальну стратегію власних технологій штучного інтелекту за межами суспільної уваги.

У середу Google оголосив про створення Gemma, яка спеціалізується тільки на обробці тексту. Ця модель була розроблена на основі досліджень і технологій, використаних під час створення флагманської моделі ШІ компанії – Gemini. Вона буде доступна у двох версіях: одна буде орієнтована на клієнтів, які планують розробляти ПЗ для штучного інтелекту з використанням потужних чипів і центрів оброблення даних, а інша – для створення більш економічних застосунків.

Google розробила технологію генеративного штучного інтелекту, однак, відстає від OpenAI та інших. Незважаючи на те, що випуск більш відкритих моделей Gemma може здатися таким, що контрастує з попередніми цілями компанії в галузі штучного інтелекту, у Google заявили, що це просто продовження їхньої історії інновацій у сфері відкритого вихідного коду.

“Для нас це нова можливість співпрацювати зі спільнотою для створення нових перспектив у сфері досліджень і розробок штучного інтелекту, працюючи в партнерстві з людьми як усередині, так і поза межами Google”, – сказав в інтерв’ю директор з управління продуктами Google DeepMind, Тріс Варкентінтін.

Деякі спостерігачі, включно з кількома співробітниками Google, критикують інтернет-гіганта за надання переваги співтовариству розробників з відкритим вихідним кодом у сфері штучного інтелекту.

Источник: itechua.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Минай: Нет никаких оснований подозревать наших футболистов в нечестной игре

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!