Гравітаційні хвилі перетворили на звук
Команда Audio Universe вивела дані про гравітаційні хвилі на новий рівень, дозволяючи кожному почути їхнє звучання.
Фахівці з Audio Universe перетворили наукові дані про космічні гравітаційні хвилі на звуковий запис, що триває 1,5 хвилини та включає писк, клацання і звуки, схожі на лопання бульбашок. Гравітаційні хвилі виникають при обертанні масивних об’єктів, таких як чорні діри, нейтронні зірки або білі карлики, які випромінюють енергію у вигляді гравітаційних хвиль. Ці хвилі рухаються зі швидкістю світла, розтягуючи і стискаючи тканину простору-часу.
Проєкт Audio Universe, подібно до інших ініціатив із соніфікації, пропонує новий спосіб дослідження космічних явищ. Соніфікація дозволяє структурувати складні і багатовимірні набори даних, полегшуючи їхнє розуміння. Крім того, звукові проєкти допомагають створювати захопливий освітній контент, роблячи астрономію доступнішою і зрозумілішою для широкої аудиторії.
Перетворення наукових даних на звук не обмежується лише астрономією. Команда також створила аудіовізуальний проєкт Warming Stripes, який використовує кольорові смуги для відображення змін температури на Землі протягом багатьох років. Цей проєкт поєднує графіку з музикою, яка змінюється від блакитних до червоних тонів, відображаючи температурні аномалії.
Завдяки таким проєктам, як Audio Universe, наука стає більш інтерактивною і доступною, відкриваючи нові можливості для освіти і розуміння складних космічних явищ.
Источник: cikavosti.com