ПолiтДумка

Holtec проектує першу гібридну електростанцію з сонячною та атомною енергію одночасно

13 февраля
17:32 2024

Компанія Holtec International пропонує об’єднати переваги атомної енергетики та сонячної енергетики, створити першу гібридну електростанцію, призначену для використання обох джерел енергії.

Holtec проектує революційну конструкцію електростанції, яка поєднує переваги ядерної енергії (висока щільність енергії, базове навантаження) з перевагами сонячної енергії (нульова вартість палива, нижчі нормативні бар’єри), повністю безвуглецевою та адаптованою для використання в будь-якій країні.

Ця пропозиція, що отримала назву CNSP, абревіатура від «Комбінована атомна/сонячна установка», використовує невеликий модульний реактор Holtec SMR-300 та сонячну теплову систему HI-THERM HSP компанії, а також Green Boiler Holtec для забезпечення зарядної потужності.

Безпосереднім застосуванням технології CNSP є сприяння необхідному переходу у глобальному виробництві енергії від «вугільної до екологічно чистої». Вугільні електростанції, які зазвичай мають достатню площу для розміщення CNSP, використовуватимуть енергоблок вугільної електростанції, що мінімізує витрати на перехід. Секція виробництва пари вугільної електростанції буде виведена з експлуатації, що звільнить більшу частину території станції, де розташовуватиметься сонячна електростанція.

Технологія CNSP спрямована на те, щоб зробити Сонце цінним джерелом палива та основним фактором виробництва екологічно чистої енергії, очолюваного ядерною енергетикою, що відроджується.

Малий модульний реактор SMR-300 заснований на перевіреному типі легководної технології, що використовується в більшості реакторів наземного базування, а також на підводних човнах та авіаносцях, з функціями глибокоешелонованого захисту, що активуються під дією сили тяжіння, що дає атомній установці здатність безвідмовного аварійного відновлення.

Вклад сонячної енергії в електростанцію здійснюватиметься через гібридну сонячну установку HI-THERM HSP, яка значно ефективніша, ніж її попередники, виробляючи до 8 МВт сонячної енергії на акр в екваторіальних та субтропічних регіонах.

Система подачі пари від ядерного реактора і тепла від сонячної теплової електростанції об’єднані в «Зеленому казані» – багатофункціональному пристрої, призначеному для пари потрібного тиску та перегріву для роботи існуючого турбогенератора вугільної електростанції.

Сонячна теплова електростанція може бути настільки великою, наскільки дозволяє доступна площа землі. Експерти з проектування циклу електростанції оцінили, що CNSP матиме набагато більший термодинамічний ККД, ніж одна атомна електростанція, і зробить сонячну енергію невід’ємною частиною забезпечення базового навантаження, зазначивши, що CNSP не використовує батареї. Фактично, CNSP не містить крихких деталей або матеріалів, які могли б обмежити термін його служби, який, як очікується, перевищить 60 років.

Источник: sundries.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Мифы и реальность подсчета калорий. Разбираемся в популярных заблуждениях

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!