хто може отримати протез та куди звертатися
Нацполіція разом з нацгвардійцем Дмитром Фінашиним розповіли про особливості протезування для військовослужбовців. Дізнайтеся, хто може отримати протез і чи діють безкоштовні програми.
Деталі
Військовослужбовці національної гвардії, державної прикордонної служби, поліцейські, службовця ДСНС та МВС, які забезпечували відсіч та стримування військової агресії рф забезпечуються протезами в Україні безкоштовно. Надалі держава забезпечує ремонт та обслуговування протезів.
Протези виготовляються в Україні із комплектуючих, які привозять із закордонну. У рідкісних випадках постраждалим військовим доводиться їхати за кордон для протезування. Зазвичай це випадки дуже складних ампутацій.
Куди звертатися, щоб отримати протез
Для отримання протезування необхідно подати заяву про забезпечення засобом реабілітації — протезу. Це може зробити сам військовий чи його законний представник. До заяви необхідно додати наступні документи військовослужбовця:
- паспорт;
- ідентифікаційний код;
- довідка про обставини травм від командира військової частини;
- висновок ВЛК де вказано, що особа потребує протезування.
Заяву реєструють у централізованому банку осіб з інвалідністю.
Поранений військовослужбовець може сам обрати протезиста чи протезне підприємство. На сайті Міністерства соціальної політики необхідно вибрати протезиста чи підприємства і заключити з ним договір.
Протезист встановлює первинний протез механічний. Через рік первинного протезування військовослужбовця можуть безкоштовно отримати виріб підвищеної функціональності — спортивний або біонічний протез.
За додатковими питаннями щодо протезування ви можете звернутися до соціальних служб за місцем проживання чи МВС.
Источник: meta.ua