ПолiтДумка

Ілон Маск відправив у космос прах 100 осіб

25 января
23:58 2021

143 супутника за раз — такий новий рекорд, встановлений ракетою SpaceX мільярдера Ілона Маска. Разом з науковими апаратами в космос відправилися супутники зв’язку, а також прах сотні померлих людей.

Компанія SpaceX американського мільярдера Ілона Маска знову переписала історію космонавтики, здійснивши черговий рекордний пуск. Напередодні за допомогою її ракети на навколоземну орбіту разом було запущено 143 невеликих космічних апарати, що стало рекордом з часів запуску першого супутника Землі.

Старт відбувся з 40-го майданчика космодрому на мисі Канаверал, через погодні умови він був перенесений на добу. Перша ступінь ракети, до цього чотири рази літала в космос, успішно приземлилася на баржу в Атлантичному океані на північ від Куби. Друга ж ступінь протягом півтори години розводила супутники по різним сонячно-синхронних орбітах.

Цей запуск увійшов в історію як наймасовіше групове виведення супутників однією ракетою, перекривши колишній рекорд майже в півтора рази – раніше він належав індійській ракеті Polar Satellite Launch Vehicle (PSLV), яка в 2017 році вивела на орбіту відразу 104 космічних апарати.

Цей запуск здійснений в рамках програми Transporter-1, спеціально розробленої для масового виведення в космос попутних навантажень.

З 143 запущених апаратів в космос полетіли десять супутників системи високошвидкісного доступу в інтернет Starlink. SpaceX вперше вивела їх на полярну навколоземну орбіту після того, як отримала на це дозвіл Федеральної комісії зі зв’язку США 8 січня для покриття інтернетом високих широт.

Решта 133 – невеликі апарати (кубсати), виготовлені та запущені в інтересах різних державних і приватних замовників.

З них найбільшою стала група з 48 супутників Dove – апаратів для зйомки поверхні Землі розташованої в Сан-Франциско компанії Planet. 36 апаратів для передачі даних через космос запустила каліфорнійська компанія Swarm Technologies. Компанія Spire відправила на орбіту 8 кубсатів LEMUR-2, які призначені для відстеження судів в океані, а також вимірювання параметрів атмосфери. Компанія ICEYE відправила три супутника з радарами для вивчення льодового покриву і відстеження повеней.

А фірма Celestis відправила на своєму апараті прах 104 осіб, на що погодилися їхні родичі, уклавши контракт. Компанія, утворена в 1994 році, гарантує замовникам «поминальну службу, яка досягне безкрайнього Всесвіту».

Компанія SpaceX оголосила про програму Transporter-1 в серпні 2019 року, запропонувавши операторам невеликих супутників їх запуск в якості попутного навантаження. Заявки на такі пуски вона почала приймати на своєму сайті в лютому 2020 року.

Компанія має намір здійснювати подібні групові запуски регулярно, «пропонуючи конкурентне ціноутворення і поліпшені можливості для запуску на борту найдосконалішою і перевіреною в світі ракети, – сказав провідний трансляції на сайті SpaceX Енді Трен. – Якщо ви готові полетіти в ході наступного пуску, ви полетите».

Експерти відзначають зростання індустрії невеликих супутників (кубсатів) в останні роки, які все частіше запускаються в якості попутного навантаження разом з великими і дорогими апаратами. У зв’язку з цим різні приватні компанії стали пропонувати свої невеликі ракети для групових пусків таких апаратів.

Серед них – молоді компанії Rocket Lab і Virgin Orbit, які вже почали комерційні пуски і приймають замовлення. У зв’язку з вибуховим зростанням числа невеликих супутників б’ють на сполох фахівці з відстеження навколоземного сміття. За їх словами, безконтрольне збільшення числа кубсатів загрожує лавиноподібними зіткненнями супутників на орбіті, які можуть десятиліттями не сходити з неї.

Источник: portaltele.com.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Україна стане повноправною учасницею Асамблеї МКС із 1 січня 2025 року

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!