Індійська сонячна станція почала переліт до першої точки Лагранжа
Індійська сонячна станція Aditya-L1 розпочала переліт до першої точки Лагранжа в системі Сонце—Земля, який триватиме понад три місяці. Крім того, апарат отримав перші наукові дані, активувавши датчики реєстрації енергетичних іонів та електронів, повідомляється на сайті ISRO.
Aditya-L1 вирушила до космосу другого вересня цього року. Апарат оснащений сімома науковими приладами, за допомогою яких він протягом п’яти років вестиме спостереження за активними областями Сонця, корональними викидами маси, сонячним вітром і короною та хромосферою зірки.
Станція працюватиме на гало-орбіті навколо першої точки Лагранжа в системі Сонце-Земля, розташованої на відстані близько півтора мільйона кілометрів від Землі. Щоб її досягти, апарат, спочатку виведений на навколоземну орбіту, протягом 2,5 тижнів чотири рази піднімав апогей орбіти за допомогою рухової установки — це дозволяє більш економно витрачати паливо. 19 вересня Aditya-L1 успішно виконала маневр виходу на траєкторію перельоту до першої точки Лагранжа, до якої прибуде за 110 днів.
Наукові прилади станції включені після її виведення в космос. Збір наукових даних стартував десятого вересня, коли спектрометр STEPS, що входить до аналізатора частинок сонячного вітру ASPEX, почав реєструвати надтеплові та енергетичні іони, а також електрони з енергією більше одного мегаелектронвольта. У цей момент апарат уже відлетів досить далеко від радіаційних поясів Землі.