Індія відмовилася будувати підводні човни з росією і надала перевагу контракту з німцями
Індія відмовилася від чергового проекту разом з росіянами – будівництва підводних човнів на базі платформи «Амур-1650», експортної версії субмарин проекту проекту 677 «Лада». До цього Індія відмовилася від контрактів на винищувачі Су-30МКІ та танки Т-90, а потім заморозила переговори про купівлю гелікоптерів Ка-226Т.
Хоча чиновники «Рособоронекспорту» обіцяли індійським колегам на 80% локалізувати виробництво на індійських заводах і апелювали до «стретегічного партнерства» двох країн, військові в Нью-Делі вважали за краще укласти контракт із Німеччиною, щоб модернізувати свій застарілий флот.
За даними Bloomberg, Індія розраховує придбати 6 підводних човнів виробництва німецького концерну Thyssenkrupp, який для реалізації проекту створить СП з індійською Mazagon Dock.
Загальна сума операції оцінюється в $5,2 млрд, а її попереднє узгодження очікується в середу, 7 червня, коли міністр оборони ФРН Борис Пісторіус прибуде до Нью-Делі з дводенним візитом.
«Це буде великий і важливий контракт не тільки для німецької промисловості, але також для Індії та для стратегічного партнерства Індія-Німеччина», – заявив Пісторіус, коментуючи майбутню поїздку. Він додав, втім, що є й інші конкуренти за індійський контракт, зокрема – Франція.
За даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI), постачання російських озброєнь до Індії впало на 37% за останні п’ять років – період, протягом якого “Рособоронекспорт” знаходиться під санкціями США.
Війна в Україні та нова хвиля санкцій, під які потрапили майже всі великі держбанки, ускладнили ситуацію ще більше. Вже рік Індія не може знайти спосіб перевести в росію $2 млрд платежів за зброю, а росія, у свою чергу, призупинила видачу коштів у рамках кредитної лінії на $10 млрд, призначеної для закупівлі запчастин.
Як підсумок: зривається укладений у 2018 році контракт на продаж до Індії зенітних ракетних систем (ЗРС) С-400: із п’яти комплексів Індія отримала лише два.
Источник: mind.ua