Індустрія ШІ через кілька років споживатиме стільки електроенергії, скільки потрібно Нідерландам або Аргентині
Згідно з дослідженням, індустрія штучного інтелекту потребує стільки ж енергії, скільки невелика країна. До 2027 року енергія, необхідна для ШІ, може різко зрости й зрівнятися з країнами розміром зі Швецію або Аргентиною.
Технологічні компанії намагаються якнайшвидше випускати продукти на основі штучного інтелекту на тлі надзвичайної зацікавленості інвесторів, зміцнюючи для цього свої власні потужності в галузі ШІ. Про це пише Insider.
Однак ці технології залишають величезний вуглецевий слід, і стрімке прискорення розвитку може призвести до того, що вже за кілька років споживання енергії в галузі ШІ досягне рівня, який виробляє ціла країна.
Про це свідчить нове дослідження Алекса де Вріса (Alex de Vries), докторанта Амстердамської школи бізнесу та економіки (VU Amsterdam School of Business and Economics).
«З огляду на очікувані обсяги виробництва в найближчі кілька років, до 2027 року нові пристрої зі штучним інтелектом будуть споживати стільки ж електроенергії, скільки моя рідна країна, Нідерланди, — сказав де Вріс.
Він додав, що це також знаходиться в тому ж діапазоні, що й споживання електроенергії в таких країнах, як Швеція або Аргентина. За його словами, поєднання навчання великих моделей ШІ та створення ними контенту у відповідь на онлайн запити «робить ШІ відносно енергомістким, якщо порівнювати його зі стандартним пошуком у Google».
«ШІ просто дуже енергомісткий. Кожен з цих серверів штучного інтелекту вже може споживати стільки ж енергії, скільки більше десятка британських домогосподарств разом узятих. «, — додав він.
У дослідженні проаналізовано ланцюжок постачання ШІ-пристроїв, особливо виробника чіпів Nvidia, який домінує на близько 95% ринку ШІ-чіпів. Де Вріс визнає, що загальнодоступна інформація про це все ще досить обмежена, оскільки технологічні компанії не розкривають достатньо даних.
«Багато речей все ще невідомі. Тому ми не знаємо, де ці машини опиняться в кінцевому підсумку, і це матиме велике значення для цілої низки питань, які можуть виникнути у вас щодо стійкості ШІ», — стверджує дослідник.
За його словами, пом’якшення наслідків вимагатиме від технологічних компаній більшої прозорості, а також більш зваженого підходу до розробки ШІ в цілому. «Кожен повинен бути дуже уважним до того, чи дійсно потрібно намагатися впроваджувати штучний інтелект у свої програми. Це не чудодійні ліки проти усього — додав він.
Источник: dev.ua