ПолiтДумка

Інженери створили спритного та швидкого робота для складів

02 ноября
01:08 2023

Інженери з німецького Інституту Фраунгофера розробили evoВОТу, що самобалансується, який перевершує за своїми здібностями людиноподібних роботів. Він пересувається зі швидкістю до 60 км/год, піднімає до 65 кг, працює без підзарядки вісім годин, а він легкий і маневрений. Інститут також представив прототип робота-навантажувача O³dyn – він оснащений системами LiDAR, GPS та 3D-камерами та піднімає до 350 кг.

Звичайний робот-гуманоїд може рухатися зі швидкістю 5-6 км/год та нести близько 20 кг вантажу. У той же час двоколісний робот, що самобалансується, evoBOT розвиває швидкість до 60 км/год і піднімає до 65 кг — тобто його вантажопідйомність утричі більша, а швидкість — у шість разів.

Робот може витримати до 100 кг вантажу (якщо його навантажить хтось інший) та вміє акуратно укладати вантажі, наприклад, ставити ящики один на одного. Його круглі захоплення, що обертаються, не так спритні, як людські руки, але вони дозволяють йому піднімати предмети вертикально без перевертання вгору дном. Це означає, що невисокий робот може дотягнутися до предметів на полицях вище за його рівень.

Він відносно компактний та легкий – важить 40 кг. Робот працює до восьми годин без заряджання акумулятора. Якщо поверхня має достатнє зчеплення, evoBOT легко справляється з нахилами до 45 градусів, навіть на нерівній місцевості. Він виявляє дивовижну спритність і швидкість при маневруванні, одночасно нагадуючи TARS з «Інтерстелару» та звичайний сегвей. При падінні робот самостійно швидко і легко повертається до робочого положення.

Крім evoBOT, Інститут Фраунгофера представив робота O³dyn — потужного автономного навантажувача, що працює на всеспрямованих колесах Mecanum та пневматичній підвісці. Це дозволяє йому вільно пересуватись як усередині приміщень, так і на відкритому повітрі.

Навантажувач пересувається зі швидкістю до 36 км/год, використовуючи системи LiDAR, GPS та 3D-камери для навігації та сприйняття навколишнього середовища. При під’їзді до піддону він опускається на підвіску, а потім розвертає кілька масивних важелів, щоб підняти піддон з обох боків, використовуючи в ньому отвори, що й водії навантажувачів.

Завдяки унікальним колесам, робот може легко та гнучко переміщатися, включаючи вузькі простори. На даний момент він знаходиться на стадії прототипу з алюмінієвою рамою і може піднімати до 350 кг. Коли цього робота запустять у серійне виробництво, він справлятиметься з вагою до 1300 кг без необхідності оновлення моторів або приводу.

Розробники визнають, що O³dyn потребує доопрацювання, коли справа доходить до раптових перешкод на шляху. Робот оснащений системою екстреного гальмування, яка активується за потреби. Вона заснована на скиданні повітря із системи підвіски та запуску кількох фрикційних гальмівних пластин, встановлених під рамою. Це дозволяє зупинити робота, але незакріплений вантаж на верхній частині стопки, ймовірно, за інерцією полетить вперед. У доопрацьованій версії робота цю проблему буде вирішено.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

компанія Apple вже принесла вибачення

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!