ПолiтДумка

Іран оснащував дрони додатковими уражаючими елементами для завдання максимальної шкоди

09 февраля
23:40 2023

Британська організація з дослідження зброї Conflict Armament Research (CAR) в січні 2023 провела дослідження уламків іранських дронів-камікадзе Shahed-136, що застосовувалися для нанесення ударів по цивільній інфраструктурі України, та встановила, що вони додатково були оснащені уражаючими елементами для нанесення максимальної шкоди.

Ключові тези дослідження наступні:

  • Деякі компоненти дронів-камікадзе виготовлені компаніями, що базуються в Європі та США;
  • У складі БПЛА іранського виробництва Shahed-136 виявлено боєголовку, яка розроблена з метою нанесення максимальної шкоди об’єктам критичної інфраструктури, зокрема електростанціям, щоб унеможливити швидке відновлення уражених цілей шляхом ремонту тощо;
  • Боєголовка оснащена декількома шарами дрібних уламків, які несуть додатковий уражаючий ефект та збільшують площу ушкоджень під час вибуху;
  • За словами дослідників, модифікація дрона-камікадзе відбувалася нашвидкоруч, щоб збільшити руйнівний ефект за рахунок розльоту дрібних уламків та додаткових елементів.
  • Використання боєголовок з кількома ефектами свідчить про те, що вони, можливо, були розроблені спеціально для атак на великі цілі, такі як енергетична інфраструктура. Це спостереження підтверджується тим фактом, що, хоча загальна обробка боєголовки здається добре зробленою, матриці осколків, здається, є пізнішим доповненням, з поганою підгонкою, обробкою, вирівнюванням та якістю.

3D-візуалізація боєголовки одноразового БПЛА Shahed, задокументована слідчими CAR в Україні в січні 2023 року

Деякі особливості руйнівної модифікації Shahed-136:

  • Бойова частина являє собою циліндр довжиною приблизно 50 см та шириною 16 см.

7.jpg (120 KB)

  • Передня панель бойової частини містить первинний кумулятивний заряд.

6.jpg (69 KB)

  • По колу боєголовки розташовано 18 менших кумулятивних зарядів для створення вторинного радіального протиброньового ефекту.

5.jpg (121 KB)

  • У тильній частині є колодязь для запобіжника та охорони.

4.jpg (92 KB)

  • Запобіжно-попереджувальний пристрій також містить детонатор.

3.jpg (148 KB)

  • Навколо передньої та задньої частин боєголовки є дві попередньо зубчасті осколкові матриці, кожна з яких складається з 11 шарів осколкових кубів; ці матриці розроблені для створення додаткового ефекту радіальної фрагментації для цілей з м’якою шкірою (тобто для завдання шкоди живим об’єктам).

2.jpg (123 KB)

Попереднє дослідження CAR показує, що БПЛА Shahed можуть бути оснащені іншими типами боєголовок, розрахованих для ураження цілей іншого типу. Так, у листопаді 2022 року CAR задокументував боєголовку Shahed-136 із посиленим сталевим корпусом товщиною 7 мм, що дає змогу дрону-камікадзе проникати крізь конструкції перед тим, як здетонувати. CAR оцінив, що ця версія боєголовки може бути оснащена деталізатором короткої затримки, призначеним для ініціювання основного заряду після потрапляння в ціль.

1.jpg (138 KB)

Посилений корпус БПЛА Shahed-136, задокументований CAR в Україні в листопаді 2022 року

(Джерело фото та графіки — СAR)

Аналіз CAR показує, що досліджені боєголовки дозволяють дронам-камікадзе серії Shahed бути достатньо універсальними, щоб російські війська могли використовувати їх для ураження різних цілей в Україні. Хоча деякі створені для знищення цілей, розташованих за прикриттям, характерна багатоцільова боєголовка, яку виявили дослідники у січні 2023 року, ймовірно, була розроблена саме для того, щоб завдати якомога більшої шкоди цивільній інфраструктурі України у великому радіусі.

Статьи по теме

Последние новости

Названо два великі нововведення в операційній системі iOS 18

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!