ПолiтДумка

Ірландія стурбована навчаннями РФ біля свого узбережжя

26 января
21:55 2022

Уряд Ірландії закликали Російську Федерацію скасувати масштабні військово-морські навчання біля узбережжя країни, аби продемонструвати своє бажання розрядити напруженість у відносинах із Заходом через Україну.

Як повідомляє Politico, деякі аналітики в галузі кібербезпеки та військові аналітики побоюються, що навчання РФ біля Ірландії, заплановані на початок лютого, можуть бути прикриттям для перерізання підводних волоконно-оптичних кабелів зв’язку, що з’єднують Америку та Європу, на випадок вторгнення Росії в Україну.

Зазначається, що трансатлантична авіація також має бути відведена з регіону, де мають провести навчання, в рамках яких будуть проведені випробування крилатих ракет «Калібр».

За словами аналітика Тома Клонана, Ірландія має військово-морський флот із дев’яти кораблів, не має гідролокаторів або військових радарів і практично не має військово-повітряних сил, що робить її ідеальним вибором Росії для морських військових навчань, «як сліпу пляму Європи».

іце-прем’єр Ірландії Лео Варадкар сказав, що час і вибір Росією місця навчань «цілком можуть бути демонстрацією сили для Великої Британії та Франції», доки РФ нарощує війська на кордоні України.

«Аргумент, який росіяни можуть навести, полягає в тому, що вони проводять ці навчання у міжнародних водах щороку, і це просто збіг. Але збіг це чи ні, у момент наростання напруженості, під час реальної стурбованості щодо можливої ​​війни між Україною та Росією, ми вважаємо, що вони мають їх скасувати. Це продемонструє добру волю, що росіяни справді хочуть знизити напруженість» — Лео Варадкар,
віце-прем’єр Ірландії

Наприкінці минулого тижня Росія заявила, що її військово-морський флот проведе масштабні навчання за участю всіх її флотів від Тихого до Атлантичного океану. Так, на початку лютого військово-морські навчання РФ мають відбутися приблизно за 240 км від південно-західного узбережжя Ірландії.

Источник: ua.news

Share

Статьи по теме

Последние новости

Зинченко: Хотел бы однажды привезти титул АПЛ в Украину — Футбол, Александр Зинченко, Манчестер Сити, Чемпионат Англии — Террикон

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY