ПолiтДумка

Кількість вірусів для Mac продовжує зростати

12 февраля
02:59 2024

Днями фахівці компанії Malwarebytes опублікували звіт, який включає інформацію про еволюцію шкідливого ПЗ за останній рік, про те, в яких країнах було зафіксовано найбільшу кількість атак з використанням програм-вимагачів, а також про динаміку кіберзагроз для Mac.

Згідно з наявними даними, наразі найсерйознішу небезпеку для бізнесу та звичайних користувачів переставляють програми-вимагачі. Число кібер-атак у 2023 році зросло на 68%, а найуразливішою країною залишається США. Також збільшились і суми викупу. Наприклад, банда LockBit зажадала $80 млн після атаки на Royal Mail.

Крім цього, продовжує зростати кількість шкідливих програм для Мас. Злочинці почали атакувати яблучну платформу набагато частіше, причому у багатьох випадках їм вдається уникнути виявлення. Це розвіяло міф про супер захищену екосистему Apple, яка успішніше протистоїть кібер-атакам, ніж Windows.

Зокрема, у звіті приділено увагу шкідливій програмі MacStealer, яка дозволяє отримати доступ до паролів, кредитних карток, iCloud Keychain, документів, криптогаманців тощо. Також користувачі Mac постраждали від шкідливого програмного забезпечення Atomic Stealer. Воно поширювалося через рекламу до Google.

Також у звіті розглядаються розробки в галузі шкідливої реклами, програм-здирників нульового дня, техніки кібератак Living Off The Land (LOTL) та банківських троянів для Android.

Источник: ilenta.com

Share

Статьи по теме

Последние новости

Компанія Nokia замінює Huawei на майданчиках Deutsche Telekom у Німеччині

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!