Китай обмежує продаж графіту, необхідного для створення акумуляторів
Як повідомляє видання Reuters, Китай, будучи найбільшим у світі виробником та експортером графіту, ухвалив рішення обмежити постачання цього матеріалу іншим країнам для забезпечення захисту національної безпеки. І все це на тлі посилення тиску на китайські компанії з боку Європи та США.
Повідомляється, що Китаю будуть потрібні дозволи на експорт безлічі графітових продуктів, що має сприяти кращому захисту національної безпеки та інтересів країни. В офіційній заяві Міністерства торгівлі Китаю не вказуються конкретні країни, але найбільшими покупцями китайського графіту вважаються США, Японія, Індія та Південна Корея.
Вже з 1 грудня цього року експортери повинні подати заявку на отримання дозволу на постачання двох типів графіту, включаючи синтетичний графіт високої чистоти, твердості та міцності, а також натуральний лускатий графіт та продукти з нього. У той же час було зменшено контроль за п’ятьма менш критичними виробами з графіту, що використовуються в ряді галузей промисловості, таких як сталеливарна, металургійна та хімічна. При цьому з 1 серпня Піднебесна запровадила обмеження на експорт двох металів, які використовуються у виробництві чіпів — галію та німецьку, — що призвело до зростання цін на них за межами країни.
Важливо відзначити, що Китай переробляє понад 90% світового графіту на матеріал, який використовується практично у всіх анодах акумуляторів електромобілів та іншої техніки. Це особливо важливо на тлі новин про те, що Європейський Союз розглядає можливість запровадження мит на електромобілі китайського виробництва, обґрунтовуючи це несправедливим отриманням вигоди від субсидій. Також на цьому тижні стало відомо, що уряд США розширив обмеження на доступ китайських компаній до напівпровідників, включаючи припинення продажу чіпів штучного інтелекту виробництва NVIDIA.