Китай використовує стільникові 4G-модеми, щоби шпигувати за США
У китайських портових кранах, що працюють у США, виявили 4G-модеми, призначення яких незрозуміле. Наявність комунікаційного обладнання не було задокументовано, а цілі його встановлення не декларувалися.
На кранах було виявлено стільникові модеми, які можна використовувати для віддаленого зв’язку, але їхня присутність не була позначена в жодному контракті між адміністраціями американських портів і китайським виробником кранів ZPMC.
«Розслідування наших комітетів виявило вразливості в кранах у портах США, які можуть допомогти КПК [Комуністичній партії Китаю] не лише підірвати роботу конкурентів з торгівлі за допомогою шпигунства, а й порушити ланцюжки поставок, руйнуючи економіку нашої країни. Без термінових кардинальних змін ми продовжимо забезпечувати КПК простими засобами проникнення в нашу критично важливу інфраструктуру в їхньому прагненні до глобального домінування», — заявив CNN один із голів Комітету з внутрішньої безпеки США.
В офіційній заяві ZPMC йдеться про те, що компанія «завжди була прихильною до випуску високоякісної продукції та обслуговування клієнтів по всьому світу». Представник посольства Китаю в США Лю Пен’юй (Liu Pengyu) назвав припущення про загрозу, що виходить від китайських портових кранів, «параноєю».
«Ми рішуче виступаємо проти створення США надлишкового напруження в питаннях національної безпеки та зловживання національною владою, щоб завадити нормальній економічній і торговельній співпраці між Китаєм і США», — підкреслив Лю.
Раніше ми розповідали про те, що програміста Google звинуватили у шпигунстві та викраденні даних про штучний інтелект для Китаю. Згідно з обвинувальним висновком, Лінвей Дін викрав понад 500 файлів з детальною інформацією про технології Google, пов’язані зі штучним інтелектом. Зокрема, про апаратне та програмне забезпечення центрів обробки даних ШІ.
Источник: noworries.news