Китай закупив західного обладнання для чипів на 2 млрд євро
Продажі літографічних систем ASML клієнтам з Китаю склали рекордні 49% від загального обсягу в першому кварталі 2024 року.
Голландський виробник літографічних верстатів ASML продовжує продавати своє обладнання Китаю, незважаючи на санкції США. Однак компанія не прогнозує великих замовлень у майбутньому, пише SCMP.
Обмеження експорту з боку США, спрямоване на підрив здатності Китаю виробляти власні передові чипи, призвело до того, що китайські фірми зосередилися на створенні процесорів старих поколінь, використовуючи обладнання, яке не підпадає під політику експортного контролю. Однак верстати для виробництва передових процесорів від західного постачальника ASML Китаєм теж закуповуються.
ASML повідомила, що нових замовлень від Пекіна на літографічні верстати в першому кварталі 2024 року було менше, ніж очікувалося, але, тим не менш, продажі до Китаю збереглися, незважаючи на введені США обмеження на експорт. Нові замовлення склали 3,6 млрд євро. Аналітики ж прогнозували замовлення на 5,4 млрд євро. Що стосується продажів літографічних систем китайським клієнтам, то вони становили рекордні 49% від загального обсягу в першому кварталі, що відповідає 2 млрд євро в грошовому обчисленні.
Хан Діперінк, директор з інвестицій інвестиційної компанії Aureus, сказав, що ASML виграє від зростаючого попиту на чіпи штучного інтелекту і пов’язаного з цим відновлення ринку чіпів пам’яті. А згідно з прогнозами групи напівпровідникових компаній SEMI, цього року Китай збільшить виробничі потужності. Його приклад наслідуватимуть Тайвань і Південна Корея.
ASML зберегла свої фінансові прогнози на весь рік без змін: продажі залишилися на тому ж рівні порівняно з торішніми 27,6 млрд євро. Чистий прибуток у першому кварталі склав 1,22 млрд євро порівняно з 2,05 млрд євро в четвертому кварталі 2023 року. Обсяг продажів склав 5,29 млрд євро порівняно з 7,2 млрд євро за той самий період минулого року. Акції компанії цього року зросли на 34%, хоча відзначалося невелике падіння на початку торгів — на 6%.
Источник: focus.ua