ПолiтДумка

Китай звинуватили у збиранні ДНК людей по всьому світу через подаровані лабораторії

25 сентября
07:35 2023

Китайські портативні лабораторії Fire-Eye, спочатку подаровані кільком країнам під час пандемії, тепер викликають у західних спецслужб побоювання щодо намірів Китаю. Ці лабораторії, призначені для вірусних та генетичних досліджень, були передані більш ніж 20 країнам, включаючи Сербію, Канаду та Саудівську Аравію.

Деякі експерти підозрюють, що дії Китаю є частиною ширшої програми, спрямованої на доступ до цінних даних про ДНК людини в глобальному масштабі.

Хоча компанія BGI Group, виробник лабораторій Fire-Eye, стверджує, що не має доступу до генетичної інформації з цих лабораторій, вона бере участь у роботі Китайського національного банку генів, де зберігаються генетичні дані мільйонів людей по всьому світу. Американські офіційні особи висловлюють стурбованість щодо можливого неправомірного використання генетичної інформації.

Інтерес Китаю до збирання ДНК викликав дискусії щодо створення генетичної зброї, хоча експерти вважають це малоймовірним. На думку американської розвідки, основна мета Китаю — економічна, а не військова, він прагне зайняти лідируючі позиції в галузі біотехнологій та розробки ліків із використанням генетичної інформації, яку часто називають «новим золотом».

Share

Статьи по теме

Последние новости

Хакери використовуть критичну помилку ownCloud

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY