ПолiтДумка

Китайські вчені розробляють гуманоїдних роботів із реалістичними виразами обличчя

12 августа
09:54 2024

Попри літні канікули, Лю Сяофен, професор Університету Хохай у провінції Цзянсу на сході Китаю, та його дослідницька група залишаються зануреними у лабораторну роботу, зосередившись на розробці гуманоїдних роботів із дуже виразними рисами обличчя.
Про це повідомило Інформаційне агентство Сіньхуа.

Прагнучи оптимізувати технологію емоційної взаємодії людини та робота, дослідницька група розробила новий алгоритм для генерації виразів облич у гуманоїдних роботів.

Китайська асоціація науки і технологій включила дослідження в галузі емоційно-інтелектуальних цифрових людей і роботів у топ 10 основних передових наукових проблем 2024 року.

У той же день команда Лю опублікувала свої висновки – новий підхід до синтезу виразів облич, керованих одиницями дії (AU) – у міжнародному журналі IEEE Transactions on Robotics.

«Гуманоїдні роботи часто мають труднощі з передачею складних і автентичних виразів облич, характерних для людей, що може перешкодити залученню користувача до процесу»,  сказав Лю.

«Щоб розв’язати цю проблему, ми впровадили комплексну двоетапну методологію, щоб наділити нашого автономного афективного робота здатністю демонструвати багаті та природні вирази обличчя», – додав він.

Лю пояснив, що на першому етапі їх метод генерує деталізовані зображення виразів обличчя робота, керовані ШІ. На наступному етапі вони реалізують афективного робота з багатогранними ступенями свободи для рухів обличчя, що дозволяє йому втілювати синтезовані дрібнозернисті вирази обличчя.

Ні Ронжун з Університету Чанчжоу, який є співавтором статті, сказав, що люди зможуть більш тісно спілкуватися з різними «цифровими людьми», які можуть генерувати різні вирази в реальному часі.

Однак гуманоїдні роботи стикаються з певними обмеженнями, такими як розмір та кількість двигунів, що робить це складнішим, додав Ні.

«Наприклад, гуманоїдний робот, якого ми використовували раніше, мав лише дев’ять мікромоторів під поверхнею обличчя, що набагато менше від кількості м’язів на людському обличчі».

Тому, за словами Ні, команда розділила дев’ять моторів на обличчі гуманоїдного робота на 17, щоб забезпечити багатші вирази та більш плавні переходи за допомогою скоординованих рухів.

Лю сказав, що група дослідників планує розширити кількість лицьових двигунів та наділити робота тонкими виразами автономно.

Лю вважає, що в міру подальшого розвитку можливостей людиноподібних роботів у галузі емоційної взаємодії ці роботи, що володіють як високими емоційними, так і інтелектуальними можливостями, знайдуть широке застосування в будинках для людей похилого віку, дитячих садках, школах спеціальної освіти та інших установах.

«Гуманоїдні роботи не лише допомагатимуть людям або замінятимуть їх у виконанні деяких завдань, а й принесуть велику емоційну цінність», – сказав учений.

Источник: ukranews.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

МЗС — про передачу Іраном ракет Росії: Розглядаємо всі опції, включно із розірванням дипвідносин

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!