ПолiтДумка

Колишні акціонери ВКонтакте. На український хмарний ринок планує вийти велика російська компанія

Март 06
16:35 2021

Російський провайдер IT-інфраструктури Selectel планує «регіональну експансію» в Україні. У планах компанії надання послуг хмарної платформи в сторонніх дата-центрах.

Про це йдеться в презентації Selectel для інвесторів, копія якої є в розпорядженні НВ Бізнес .

Selectel — один з найбільших в Росії провайдерів IT-інфраструктури. За даними російського видання РБК, компанію заснували екс-акціонери соцмережі Вконтакте В’ячеслав Мірілашвілі і Лев Левієв. Російським ТОВ Селектел володіє кіпрська Хайком Лімітед (HAICOM LIMITED).

Презентація, яка є в розпорядженні НВ Бізнес, підготовлена ООО Селектел «для інформаційних цілей в зв’язку з можливою пропозицією цінних паперів», яка мало відбутися в другій половині лютого 2021. У кінці січня цього року Московська біржа зареєструвала програму облігацій ТОВ Селектел серії 001Р об’ємом до 10 млрд рублів або еквівалент цієї суми в іноземній валюті.

Компанія, яка спочатку створювалася для обслуговування «Вконтакте», Selectel володіє і управляє дата-центрами в Москві, Санкт-Петербурзі і Ленінградській області. Згідно з презентацією для інвесторів, виручка Selectel в 2020 році склала 3,3 мільярда російських рублів, з яких 88% — IaaS (приватні хмари і виділені сервери, послуги Хмарної платформи та ін.), 12% — оренда стійок. Темпи зростання виручки компанії в 2020 — 43%, CAGR (сукупний середньорічний темп зростання) за 5 років — 44%.

У Selectel називають себе найбільш швидкозростаючою компанією на вітчизняному (російському — НВ Бізнес) ринку публічних хмар і третім за кількістю стійок дата-центром в Росії.

Як зазначив на своїй сторінці в Facebook CEO українського хмарного оператора GigaCloud Артем Коханевич, Selectel дійсно великий гравець — оборот компанії практично дорівнює розміру всього українського ринку хмар.

Також про вихід на український ринок свідчить розміщена в linkedin вакансія Business Development Manager Selectel в Києві. Selectel шукає кандидата, який допоможе вибудувати ефективні системи прямих продажів шляхом залучення нових корпоративних клієнтів на ринку України, а серед основних завдань співробітника в Києві — прямі продажі середнім і великим корпоративним клієнтам, формування комерційних пропозицій і участь в тендерних процедурах.

Крім Києва, в планах Selectel, згідно презентації, також відкриття «Локації в Європі», Єкатеринбурзі та Владивостоці.

У Selectel поки не відповіли на запит НВ Бізнес.

Відзначимо, що, згідно з законопроектом Про хмарні послуги (пройшов перше читання ще в червні 2020), істотною умовою договору про надання хмарних послуг для публічних користувачів є зобов’язання постачальника хмарних послуг не використовувати для їх надання технічні засоби, розміщені на тимчасово непідконтрольних територіях або територіях держав, які визнані державами-агресорами, або щодо яких застосовано санкції.

Источник: nv.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

Симптоми Delta-варіанту коронавірусу: хто найчастіше інфікується штамом

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".