Компанія Google представила технологію ШІ для пошуку нових ліків
Google Deepmind представила третю основну версію своєї моделі штучного інтелекту «AlphaFold», розробленої, щоб допомогти вченим знаходити ліки та ефективніше боротися з хворобами.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
У 2020 році компанія досягла значного прогресу в молекулярній біології, використовуючи ШІ для успішного прогнозування поведінки мікроскопічних білків.
Завдяки останньому втіленню AlphaFold дослідники з DeepMind і дочірньої компанії Isomorphic Labs, якими керує співзасновник Деміс Хассабіс, відобразили поведінку всіх молекул життя, включаючи ДНК людини.
У DeepMind заявили, що новий ШІ скоротить час і гроші, необхідні для розробки методів лікування, які потенційно можуть змінити життя.
«Завдяки цим новим можливостям ми можемо сконструювати молекулу, яка буде зв’язуватися з певним місцем білка, і ми можемо передбачити, наскільки міцно вона буде зв’язуватися», — сказав Хассабіс.
Компанія також оголосила про випуск «сервера AlphaFold», безкоштовного онлайн-інструменту, який вчені можуть використовувати для перевірки своїх гіпотез перед проведенням тестів у реальному світі.
У DeepMind заявили, що новий сервер потребує менше комп’ютерних знань, дозволяючи дослідникам запускати тести лише кількома натисканнями кнопки.
Експерт з мікробіології з Університету Бірмінгема доктор Ніколь Вілер сказала, що AlphaFold 3 може значно пришвидшити процес відкриття ліків.
«Оскільки фізичне виробництво та тестування біологічних конструкцій на цей час є великим вузьким місцем у біотехнології», — пояснила вона.