ПолiтДумка

компанія Microsoft хотіла, як краще, але її нова функція якийсь шпигун

24 мая
17:04 2024

Експерти вже встигли назвати новий продукт на базі штучного інтелекту від Microsoft потенційним «кошмаром для приватності» і благом для злочинців. В компанії зробили безліч анонсів майбутніх технологій, більшість з яких стосувалися інтеграції ШІ у пристрої. Але є одна заява, яка вже встигла стати суперечливою — і навіть може спричинити юридичні проблеми для компанії, пише IFLScience.

Функція Recall на базі ШІ, яку Microsoft рекламує як «досліджувану часову шкалу минулого вашого комп’ютера», з моменту її появи викликала здивування як у експертів, так і у звичайних користувачів. І це зрозуміло, адже вся її суть полягає в тому, щоб буквально робити скріншоти активного екрану вашого гаджета кожні кілька секунд і локально зберігати їх. Потім програма зможе шукати користувачів за цими скріншотами, а також за всіма минулими діями — файлами, фотографіями, електронними листами, історією переглядів тощо.

«Сам факт того, що під час використання пристрою будуть робитися скріншоти, може мати страхітливий ефект на людей. Люди можуть уникати відвідування певних веб-сайтів і доступу до документів, особливо конфіденційних, коли Microsoft робить скріншоти кожні кілька секунд», — пояснили екперти.

404: чи існують запобіжники

Тим часом у Microsoft наголошують, що існують певні запобіжники. Буцімто конфіденційність була «вбудована в дизайн Recall з самого початку». Тож користувачі можуть обмежити час створення знімків екрану.

«Знімки Recall зберігаються […] на локальному жорсткому диску ізахищені за допомогою шифрування даних на вашому пристрої.Знімки екрана Recall пов’язані лише з певним профілем користувача, і Recall не ділиться ними з іншими користувачами, не робить їх доступними для перегляду Microsoft і не використовує їх для таргетування реклами […] Знімки екрана Recall недоступні для інших користувачів і не доступні для інших додатків або служб», — заявтли в компанії. 

Витік можливий?

Звучить заспокійливо — але експерти з безпеки не переконані.Адже відомо, що цифровий світ — не ідеальний, як і оточуючий, і там стаються помилки та витоки. Мовляв, комп’ютер, на якому налаштування конфіденційності Recall неправильні, або який став мішенню для шкідливого програмного забезпечення чи просто вийшов з ладу, може становити загрозу безпеці в масовому масштабі. А конфіденційну інформацію, таку як паролі та номери фінансових рахунків на скріншотах — не сховаєш.

«Для злочинців це означатиме миттєву атаку.З Recall вся інформація опиниться в одному місці — у вашій базі даних знімків екрану. Уявіть собі золоту жилу інформації, яка зберігатиметься на комп’ютері, і що з нею можуть зробити зловмисники», — сказав провідний інженер з безпеки Check Point.

Навіщо Microsoft знадобилася нова внутрішня функція стеження за користувачами, якщо ці дані ніде нібито не використовуватимуться, не дуже зрозуміло.

Источник: lite.informator.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Оценки игрокам матча Евро-2024 Сербия — Англия: великолепный Беллингем, тень Кейна и другие

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!